PARTNER PORTALU
  • BGK

UE zrefunduje odcinek drogi ekspresowej S74

  • PAP    26 września 2012 - 20:15
UE zrefunduje odcinek drogi ekspresowej S74

Budowa odcinka drogi ekspresowej S74 Kielce-Cedzyna będzie zrefundowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - poinformowała w środę GDDKiA. Kwota dofinansowania to 266,618 mln zł.
Budowa nowej wylotówki z Kielc w kierunku wschodnim, zakończona w grudniu 2011 roku, kosztowała 354,652 mln zł. Jak poinformowała rzeczniczka kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Pawelec-Buras koszty tej inwestycji będą w dużej części zrefundowane w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Umowę w tej sprawie zawarto między GDDKiA a Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie.

"To ważna informacja w skali kraju, ponieważ są to dodatkowe pieniądze z Unii do ogólnopolskich drogowych projektów" - oceniła rzeczniczka. Dotąd pieniądze na budowę trasy S74 Kielce-Cedzyna pochodziły z Funduszu Drogowego. Teraz trafi do niego unijna refundacja.

Inwestycja realizowana była w latach 2009-2011. Od podstaw wybudowano ok. 6 km drogi ekspresowej S74, która jest częścią drogi krajowej nr 74 z Sulejowa (Łódzkie) do Zosina (przejście graniczne z Ukrainą). Dzięki inwestycji zmieniono przebieg trasy przez Kielce. Wylot w kierunku wschodnim przekierowano z zatłoczonej ulicy Sandomierskiej, przebiegającej przez tereny o gęstej zabudowie, na dwupasmową trasę ekspresową.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.