PARTNER PORTALU
  • BGK

Ukończono jedną z największych inwestycji drogowych w Gorzowie

  • PAP    16 listopada 2011 - 13:08

Od środy mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego mogą jeździć po wyremontowanej ul. Dobrej.
Jej przebudowa to jedna z największych tegorocznych inwestycji drogowych w mieście – kosztowała ponad 4 mln zł.

Ulica Dobra wyremontowana została w ramach pierwszej edycji narodowego programu przebudowy dróg lokalnych. Dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło prawie dwa miliony zł.

Ulicę pokryto nawierzchnią bitumiczną, wybudowano tam kanalizację deszczową, nowe chodniki i ścieżkę rowerową; wzdłuż drogi zamontowano nowe oświetlenie, posadzono także drzewa i krzewy.

Dodatkowo wykonano nowe wjazdy do posesji, a także przyległych uliczek i postawiono dwa przystanki autobusowe.

Ulica Dobra to kolejna droga wyremontowana dzięki dofinansowaniu z rządowego programu; wcześniej zmodernizowano ulice Nową i Głowackiego. W planach jest także udział w edycji w 2013 r. i najprawdopodobniej II etap modernizacji ul. Dobrej.

„W edycji na 2012 rok nie wystąpiliśmy, ponieważ obniżono poziom dofinansowania z 50 do 30 proc. i maksymalnie można było pozyskać do 1 mln zł, podczas gdy mieliśmy przygotowane projekty na kilkanaście milionów” – powiedziała rzecznik urzędu miasta w Gorzowie (zabierz głos/oceń prezydenta) Anna Zaleska.

W 2012 r. dofinansowanie w wysokości 8,5 mln zł na przebudowę dróg lokalnych w ramach drugiej edycji rządowego programu uzyskało 14 lubuskich gmin i powiatów.

Do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego (zabierz głos/oceń marszałka województwa) wpłynęło 36 wniosków, 10 z nich dotyczy powiatów, a 26 gmin. Dotacje przyznano siedmiu powiatom na łącznie 12 km dróg oraz siedmiu gminom – na 5 km. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.