PARTNER PORTALU
  • BGK

Ul. Bukowska w Poznaniu już gotowa

  • PAP    5 października 2011 - 18:02
Ul. Bukowska w Poznaniu już gotowa

W Poznaniu oficjalnie zakończono przebudowę ulicy Bukowskiej, co znacząco poprawi komunikację z centrum miasta do Portu Lotniczego Ławica. Inwestycja, która kosztowała 96 mln złotych, była jedną z priorytetowych w kontekście Euro 2012.
Remont czterokilometrowego fragmentu ulicy Bukowskiej rozpoczął się pod koniec 2009 roku. Kierowcy przebudowaną jezdnią mogą już jeździć od blisko dwóch miesięcy, ale dopiero w środę oficjalne zakończono wszystkie prace.

Ulica Bukowska została przebudowana do standardu dwóch dwupasmowych jezdni z przestrzenią rozdzielającą, powstały m.in. nowe dojazdy do terminali lotniczych, chodniki, ścieżki rowerowe oraz ekrany akustyczne.

Czytaj też: Droga nie tylko na EURO

Przebudowa drogi była również priorytetową ze względu na piłkarskie mistrzostwa Europy - Poznań jest jednym z miast-organizatorów. Dzięki modernizacji ul. Bukowskiej i po oddaniu do użytku przebudowywanej ul. Bułgarskiej, przejazd z lotniska na stadion zajmie nie więcej, niż 10 minut.

Całość inwestycji pochłonęła 96 mln złotych, z czego blisko 20 mln pochodziło z UE.

Nadal trwają prace nad odcinku podmiejskim ulicy Bukowskiej - od ronda w Wysogotowie do węzła w Zakrzewie. Ten odcinek będący fragmentem drogi wojewódzkiej 307, zapewni szybki dojazd z miasta i lotniska do zachodniej obwodnicy Poznania (zabierz głos/oceń prezydenta), czyli fragmentu trasy ekspresowej S11.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.