PARTNER PORTALU
  • BGK

Ul.Kostrzyńska w Gorzowie Wlkp. do remontu

  • PAP    22 grudnia 2011 - 18:42
Ul.Kostrzyńska w Gorzowie Wlkp. do remontu

Ulica Kostrzyńska w Gorzowie Wielkopolskim ma być remontowana od 2014 roku, jeśli uda się pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej. To jedna z największych inwestycji drogowych w mieście - poinformowała rzeczniczka magistratu Anna Zaleska.
Całość ma kosztować ponad 116 mln zł.

- Część będzie pochodziła z budżetu, ale w głównej mierze będziemy zabiegać o pozyskanie funduszy unijnych z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 - przekazała Zaleska.

Koncepcja przebudowy ul. Kostrzyńskiej powstała w 2009 roku, ale dotąd brakowało pieniędzy na kompleksowy remont. W grudniu br. powołany przez prezydenta zespół ds. przebudowy tej drogi zdecydował, że będzie ona remontowana w kilku etapach.

Na początek powstanie nowa nitka ul. Kostrzyńskiej - od placu Słonecznego do ronda przy ul. Dobrej, całość o długości około 1,9 km. Koszt tego etapu to ok. 58 mln zł. Z tego na wykup znajdujących się tam nieruchomości potrzeba 10 mln zł, na przebudowę torowiska 16 mln zł, a na prace projektowe 2,5 mln zł.

W drugim etapie ma zostać przebudowana stara nitka ul. Kostrzyńskiej.

- Rozwiązanie to pozwala na utrzymanie przejezdności ul. Kostrzyńską i na ruch tramwajów w trakcie prac, co nie narazi miasta na koszty związane z wprowadzeniem komunikacji zastępczej - dodała Zaleska.

Kolejne etapy inwestycji to modernizacja odcinków od ul. Dobrej do węzła S3 na długości 1 km oraz od węzła S3 do granic administracyjnych miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.