PARTNER PORTALU
  • BGK

Ul.Rudzka w Łodzi przebudowana

  • AT    30 kwietnia 2012 - 19:51
Ul.Rudzka w Łodzi przebudowana

Zakończyła się przebudowa ulicy Rudzkiej na odcinku od ul. Pabianickiej do granic miasta.
- Dzięki przebudowie Rudzka stała się nowoczesną drogą, którą, mam nadzieję, polubią kierowcy. Co najważniejsze poprawiono bezpieczeństwo pieszych, kierowców i rowerzystów – powiedział wiceprezydent Radosław Stępień, oglądając zakończoną inwestycję.
Remont rozpoczął się w roku 2010. Po przebudowie ulica zyskała całkowicie nowy wygląd: od ul. Anieli Krzywoń do ul. Popioły wybudowano dwie jezdnie po dwa pasu ruchu w obie strony. Na odcinku od ul. Farnej do granic miasta wykonano asfaltową ścieżkę rowerową. Wybudowano nowe zatoczki autobusowe oraz chodniki. Przebudowane zostały też skrzyżowania, na trzech z nich zamontowano sygnalizację świetlną.

Jak informuje łódzki magistrat (zabierz głos/oceń prezydenta)Pierwotnie zakładano ukończenie przebudowy na koniec roku 2011. Jednak problemy z wykupem działek potrzebnych do poszerzenia drogi oraz usunięcie wszystkich kolizji gazowych, telekomunikacyjnych i energetycznych wymusiły wydłużenie terminu do 30 kwietnia 2012 roku. Inwestycja – 3,017 km ulic – pochłonęła 23 mln zł.

Na razie ruch odbywa się na całej długości ulicy tylko na jednej jezdni. By ulica była w pełni przejezdna potrzebny jest jeszcze odbiór techniczny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.