PARTNER PORTALU
  • BGK

Ul. Skłodowskiej-Curie w Toruniu oddana do ruchu

  • AT    9 stycznia 2012 - 19:07
Ul. Skłodowskiej-Curie w Toruniu oddana do ruchu

W poniedziałek, 9 stycznia w godzinach popołudniowych oddany został do ruchu 1,5 kilometrowy odcinek przebudowanej ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Toruniu. Drogowcy przełożą ruch na nowo wybudowaną jezdnię południową i rozpoczną modernizację kolejnego fragmentu ulicy.
Ruch zostanie puszczony ukończonym odcinkiem Skłodowskiej od ul. Równinnej do ul. Bukowej. Roboty będą realizowane na dalszym fragmencie jezdni południowej, tj. na wysokości zamontowanych ekranów akustycznych. Odcinek liczy 0,5 km.

Jak donosi toruński magistrat (zabierz głos/oceń prezydenta) jeżeli warunki pogodowe będą nadal sprzyjały, wykonawca zapowiada roboty rozbiórkowe na jezdni północnej. Oprócz nich w pierwszym etapie będą prowadzone roboty kanalizacyjne. Drogowcy zapewniają, że organizacja ruchu w tym miejscu zapewni dojazd do zakładów, firm i instytucji zlokalizowanych przy tej jezdni.

Modernizacja ulicy Skłodowskiej-Curie zakończy się jesienią 2012 roku.

W ramach całego zadania przebudowywana jest jezdnia północna i dobudowana druga jezdnia po stronie południowej. Powstają chodniki i ścieżka rowerowa. Przebudowywane są również skrzyżowania z ul. Równinną, Bukową, Klonową, Wierzbową i Palmową.

Inwestycja ma ważne znaczenie dla mapy komunikacyjnej Torunia. Ulica będzie stanowiła połączenie wschodniej części miasta z częścią północną. Zwiększy się jej przepustowość, co znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo kierowców. Na czas budowy mostu drogowego ulica Skłodowskiej-Curie będzie stanowić alternatywę dla Szosy Lubickiej - informuje Urząd Miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.