PARTNER PORTALU
  • BGK

Ulica Buczka w Suwałkach do remontu

  • suwalki24.pl    9 maja 2013 - 10:55
Ulica Buczka w Suwałkach do remontu

Jeszcze w tym roku rozpocznie się drugi etap remontu ulicy Buczka w Suwałkach. Wszystko za sprawą dofinansowania, jakie postanowił przyznać zarząd województwa podlaskiego miastu Suwałki.
Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przy okazji konsultacji Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego do roku 2020 Jarosław Dworzański, marszałek województwa podlaskiego poinformował, że miasto Suwałki otrzyma dofinansowanie na remont tej drogi.

- Przy okazji dzisiejszych konsultacji „Strategii" chciałbym poinformować, że postanowiliśmy przyznać dofinansowanie na remont odcinka ulicy Buczka - powiedział Jarosław Dworzański.

- To będzie kolejny, bardzo duży remont ulicy w Suwałkach przy wsparciu z unijnej kasy - dodał.

Szacunkowa wartość całej inwestycji to 19 milionów złotych. Nie jest jeszcze znana wysokość dofinansowania. W ramach remontu zostanie przebudowany odcinek ulicy Buczka od ronda przy ulicy Szwoleżerów do ronda przy ulicy Leśnej.

- Myślę, że jeszcze w maju będziemy w stanie ogłosić przetarg na tę inwestycję - poinformował zaraz po słowach marszałka województwa podlaskiego Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

- Jesteśmy gotowi do tej inwestycji, a dzięki zapewnieniu o dofinansowaniu ze strony zarządu łatwiej będzie nam sfinansować cały projekt - dodał.

Po zakończonym w 2010 roku remoncie ulicy Reja, trwającym ulicy Wigierskiej wraz z budową nowego mostu na Czarnej Hańczy - remont ulicy Buczka będzie kolejną dużą inwestycją drogową w Suwałkach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.