Ulica dziurawa jak szwajcarski ser

  • www.esosnowiec.pl (Izabela Kieliś)
  • 23-10-2012
  • drukuj
Nie dość, że wąski, to jeszcze dziurawy jak ser szwajcarski. Tak wygląda odcinek ulicy Wita Stwosza w Sosnowcu, stanowiący dojazd do bloków od nr 10 do 24. Jest szansa na jego naprawę.
Ulica dziurawa jak szwajcarski ser
Mieszkańcy mają dosyć wpadania w dziury i zjeżdżania na krawężnik podczas mijania się autami. I apelują do urzędu miejskiego, by wreszcie coś zostało w tej sprawie zrobione. Jest jednak spora szansa na zakończenie problemu.

Mieszkańcy bloków przy ul. Wita Stwosza 10-24 w Sosnowcu, którzy chcą dojechać lub wyjechać samochodem z placu przy wejściach do klatek schodowych, każdego dnia od bardzo dawna przeżywają katorgę.

Droga dojazdowa do bloku jest istnym torem przeszkód. – Cały ten odcinek pod naszymi oknami jest w strasznym, żeby nie powiedzieć tragicznym stanie. Przechodzi ludzkie pojęcie to, co się na nim dzieje. Dwa auta nie są w stanie się minąć, a do tego te ogromne dziury – mówi Barbara Fryt, mieszkanka bloku przy ul. Wita Stwosza.

Zbulwersowana kobieta opowiada, że sama całkiem niedawno brała udział w sytuacji, kiedy jadąc wspomnianym odcinkiem po zmroku omal nie zderzyła się z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem, bo próbując zjechać na bok jej auto wpadło w jedną z dziur.

– Już kilkakrotnie i ja, i inni mieszkańcy, interweniowaliśmy w wydziale drogownictwa Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Naczelnik obiecał nam, że coś w tej sprawie zrobi. Miesiąc temu prosiłam o to, by chociaż jakoś zabezpieczyli te dziury. Wszystko na nic – podkreśla Barbara Fryt.

– Często dochodzi tu do sytuacji, kiedy np. auto dostawcze z meblami czy sprzętem AGD ma problemy z przejechaniem po tych wyrwach – dodaje inny mieszkaniec z Wita Stwosza.

 

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE