PARTNER PORTALU
  • BGK

Ulica dziurawa jak szwajcarski ser

  • www.esosnowiec.pl (Izabela Kieliś)    23 października 2012 - 09:54
Ulica dziurawa jak szwajcarski ser

Nie dość, że wąski, to jeszcze dziurawy jak ser szwajcarski. Tak wygląda odcinek ulicy Wita Stwosza w Sosnowcu, stanowiący dojazd do bloków od nr 10 do 24. Jest szansa na jego naprawę.
Mieszkańcy mają dosyć wpadania w dziury i zjeżdżania na krawężnik podczas mijania się autami. I apelują do urzędu miejskiego, by wreszcie coś zostało w tej sprawie zrobione. Jest jednak spora szansa na zakończenie problemu.

Mieszkańcy bloków przy ul. Wita Stwosza 10-24 w Sosnowcu, którzy chcą dojechać lub wyjechać samochodem z placu przy wejściach do klatek schodowych, każdego dnia od bardzo dawna przeżywają katorgę.

Droga dojazdowa do bloku jest istnym torem przeszkód. – Cały ten odcinek pod naszymi oknami jest w strasznym, żeby nie powiedzieć tragicznym stanie. Przechodzi ludzkie pojęcie to, co się na nim dzieje. Dwa auta nie są w stanie się minąć, a do tego te ogromne dziury – mówi Barbara Fryt, mieszkanka bloku przy ul. Wita Stwosza.

Zbulwersowana kobieta opowiada, że sama całkiem niedawno brała udział w sytuacji, kiedy jadąc wspomnianym odcinkiem po zmroku omal nie zderzyła się z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem, bo próbując zjechać na bok jej auto wpadło w jedną z dziur.

– Już kilkakrotnie i ja, i inni mieszkańcy, interweniowaliśmy w wydziale drogownictwa Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Naczelnik obiecał nam, że coś w tej sprawie zrobi. Miesiąc temu prosiłam o to, by chociaż jakoś zabezpieczyli te dziury. Wszystko na nic – podkreśla Barbara Fryt.

– Często dochodzi tu do sytuacji, kiedy np. auto dostawcze z meblami czy sprzętem AGD ma problemy z przejechaniem po tych wyrwach – dodaje inny mieszkaniec z Wita Stwosza.

 

<!-- pagebreak //-->

Kawałek ulicy, o którym mowa rzeczywiście nie napawa optymizmem. Ale jak się okazuje, jest ogromna szansa na to, że mieszkańcy jeszcze w tym roku odczują ulgę i będą mogli poruszać się po naprawionym dojeździe.

 

Jak bowiem informują przedstawiciele sosnowieckiego magistratu, Wydział Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym szukał środków na jego naprawę i je znalazł.

– Na najbliższej sesji Rady Miejskiej powinna zostać podjęta decyzja o przesunięciu środków z budżetu na remont Wita Stwosza. Rzeczywiście mieliśmy wiele interwencji od mieszkańców, ale jest realna szansa na szczęśliwe zakończenie sprawy i to nawet w tym roku – informuje Grzegorz Barczyk, dyrektor Miejskiego Zakładu Ulic i Mostów.

– Jeszcze w tym tygodniu chcemy zacząć roboty przygotowawcze do właściwych prac. Długo to trwało, ale mamy nadzieję, że mieszkańcy docenią efekt końcowy – dodaje. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.