PARTNER PORTALU
  • BGK

Ulica Ekologiczna – kolejne podejście

  • www.Mierzyn24.pl    2 listopada 2011 - 12:10
Ulica Ekologiczna – kolejne podejście

„Do trzech razy sztuka” – chciałoby się rzec na temat przebudowy ulicy Ekologicznej w Mierzynie. Kilka dni temu zakończył się trzeci, kolejny przetarg na budowę kilkusetmetrowego odcinka tej ulicy.
Jeśli stare porzekadło sprawdzi się i w tym przypadku, droga będzie gotowa jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Przebudową ulicy Ekologicznej zajmie się Zakład Ogólnobudowlany Karol Wiśniewski z siedzibą w Nowogardzie – firma znana choćby z przebudowy ulicy Długiej w Mierzynie oraz ulicy Sosnowej w Bezrzeczu. Wartość inwestycji wyniesie 221 400 zł. Planowany termin zakończenia prac: 15 grudnia 2011 r.

Jeśli więc tym razem wszystko pójdzie jak należy, droga będzie gotowa jeszcze w tym roku.

Jest to już trzecie podejście do przebudowy ulicy Ekologicznej. Rozpisany w sierpniu ubiegłego roku przetarg, mający na celu wyłonienie wykonawcy, został unieważniony z racji wysokich kwot, jakich za wykonanie prac zażyczyli sobie oferenci.

W powtórzonym w grudniu 2010 r. postępowaniu przetargowym najlepszą ofertę, opiewającą na 179 383 zł, złożyła firma Archibud Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie. Jak się okazało, ta powstała w 2007 roku firma, znana bardziej z usług developerskich nie była przygotowana do prac związanych z przebudową drogi. Wykonawca nie dotrzymał terminu zakończenia prac.

Podjęte przez inwestora – gminę Dobra, próby uzgodnienia nowego harmonogramu prac, również spełzły na niczym. W związku z powyższym urzędnicy podjęli decyzję o rozwiązaniu umowy z wykonawcą.

Ulica Ekologiczna w Mierzynie jest szczelnie zabudowaną po obu stronach jezdni drogą, położoną między ulicami Łukasińskiego i Komercyjną. Mieszkańcy od wielu już lat narzekali na utrudniony dojazd do posesji – stan gruntowej drogi pozostawia wiele do życzenia. Droga pełna jest wybojów, a w czasie deszczowej pogody na całej jej długości tworzyły się olbrzymie kałuże.

Plac budowy przekazano nowemu wykonawcy w poniedziałek 24 października br. Pozostaje mieć nadzieję, że już wkrótce na terenie budowy pojawią się robotnicy, którzy bez przeszkód zakończą inwestycję w terminie. Byłby to doskonały prezent świąteczny dla wszystkich mieszkańców ulicy Ekologicznej w Mierzynie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • aranka1, 2011-11-04 07:58:49

    cieszę sie ,że zrobiony zostanie kawałek Ekologicznej a co z Komercyjną?Tym odcinkiem Ekolog.jeżdzi ok20 osób a Komercyjną ok.1000