PARTNER PORTALU
  • BGK

Ulica Ekologiczna w Mierzynie gotowa

  • www.Mierzyn24.pl    16 grudnia 2011 - 10:26
Ulica Ekologiczna w Mierzynie gotowa

Blisko półtora roku po pierwszym przetargu na wykonanie przebudowy ulicy Ekologicznej w Mierzynie, prace budowlane, na kilkusetmetrowym odcinku drogi, dobiegły wreszcie końca.
Nowa droga odebrana została od wykonawcy na tydzień przed wyznaczonym terminem. Prace związane z przebudową ulicy Ekologicznej wykonał Zakład Ogólnobudowlany Karol Wiśniewski z siedzibą w Nowogardzie – firma znana choćby z przebudowy ulicy Długiej w Mierzynie oraz ulicy Sosnowej w Bezrzeczu. Wartość inwestycji wyniosła 221 400 zł.

Czytaj też: Ulica Ekologiczna – kolejne podejście

Co ciekawe, było to już trzecie podejście do przebudowy ulicy Ekologicznej. Rozpisany w sierpniu ubiegłego roku przetarg, mający na celu wyłonienie wykonawcy, został unieważniony z racji wysokich kwot, jakich za wykonanie prac zażyczyli sobie oferenci.

W powtórzonym w grudniu 2010 r. postępowaniu przetargowym najlepszą ofertę, opiewającą na 179 383 zł, złożyła firma Archibud Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie. Jak się okazało, firma ta nie była przygotowana do prac związanych z przebudową drogi. Wykonawca nie dotrzymał terminu zakończenia prac. Podjęte przez inwestora – Gminę Dobra, próby uzgodnienia nowego harmonogramu prac, również spełzły na niczym. W związku z powyższym urzędnicy podjęli decyzję o rozwiązaniu umowy z wykonawcą.

Na szczęście wyłoniona w trzecim przetargu firma okazała się solidnym i rzetelnym wykonawcą, który prace zakończył przed wyznaczonym terminem. Z tego faktu z pewnością najbardziej ucieszyli się mieszkańcy ulicy Ekologicznej, którzy z powodu trwających prac, od blisko roku mieli utrudniony dojazd do posesji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.