PARTNER PORTALU
  • BGK

Ulica Wólczyńska w Warszawie się zmienia

  • GK    9 sierpnia 2013 - 15:54
Ulica Wólczyńska w Warszawie się zmienia

Małymi krokami Zarząd Dróg Miejskich zmienia ulicę Wólczyńską. Są nowe latarnie, rondo a od poniedziałku rozpocznie się remont jezdni, chodników i zatok autobusowych pomiędzy ul. J. Conrada a al. W. Reymonta.
W nocy z niedzieli na poniedziałek (z 11 na 12 sierpnia) drogowcy wprowadzą jeden kierunek ruchu na ul. Wólczyńskiej pomiędzy ul. J. Conrada a al. W. Reymonta. Możliwa będzie jazda jedynie w kierunku centrum czyli w stronę ul. S. Żeromskiego.

W przeciwnym kierunku można będzie pojechać al. W. Reymonta i ul. J. Conrada albo ulicami M. Oczapowskiego, J. Kasprowicza i Sokratesa.

Powodem takiej zmiany w organizacji ruchu jest zwężenie jezdni ul. Wólczyńskiej z obydwu stron. Dzięki temu drogowcy z Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg będą mogli wymienić krawężniki, naprawić studzienki, wyremontować chodnik (pojawi się nowy chodnik wzdłuż muru cmentarza) i zatoki autobusowe.

W ramach prowadzonych robót powstanie także kanalizacja deszczowa na odcinku od ul. J. Conrada do ul. Kwitnącej. Ostatnim etapem prac będzie wymiana nawierzchni jezdni i urządzenie od nowa zieleni.

Ulica Wólczyńska przechodzi od pewnego czasu metamorfozę. Zarząd Dróg Miejskich w zeszłym roku zbudował rondo na skrzyżowaniu z ul. Arkuszową. Na wlotach ul. Arkuszowej i ul. Wólczyńskiej stanęły nowe latarnie.

Na ten rok zaplanowano jeszcze przebudowę skrzyżowania z ul. T. Nocznickiego - powstanie wydzielony lewoskręt oraz wymianę nawierzchni na pozostałym odcinku ulicy czyli od ul. Arkuszowej do ul .J. Conrada.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • RR, 2013-08-12 09:12:06

    Widziałem jak układają kostkę lipa, na sam piasek bez grama cementu gdzie jest kierownik lub inspektor. Wydane pieniądze w błoto, na wiosnę będzie trzeba robić remont. Pogratulować