PARTNER PORTALU
  • BGK

Ulica Zgodna do remontu, ale dopiero za rok

  • www.Mierzyn24.pl/    5 września 2011 - 21:02
Ulica Zgodna do remontu, ale dopiero za rok

Zapowiadany przez Urząd Gminy Dobra remont ulicy Zgodnej powinien zakończyć się w dniu 31 sierpnia br. Niestety nie tylko nie zakończył się, ale co gorsza, nawet się nie rozpoczął.
Przejazd tą ważną ulicą, w kontekście coraz bardziej zakorkowanych dróg w Mierzynie, w dalszym ciągu jest znacznie utrudniony. Postanowiliśmy dowiedzieć się, jaka jest przyczyna tak dużych opóźnień w inwestycji.

Jak się okazuje problemów wykonawcom przysporzył wadliwy projekt inwestycji, nijak nie przystający do rzeczywistych warunków w terenie. „Projekt wykonany został na zlecenie prywatnego inwestora. Niestety, dane zawarte w dokumentacji technicznej dotyczące warunków hydrogeologicznych, różnią się znacznie od sytuacji w terenie. Konieczne jest wykonanie nowej dokumentacji, na którą w tym roku budżetowym nie mamy pieniędzy. Prace wznowione zostaną najprawdopodobniej w roku 2012” – powiedziała Irena Ziental, Kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji Urzędu Gminy Dobra.

Modernizacja ulicy Zgodnej w Mierzynie miała pochłonąć 256.200,00 zł. Inwestycja obejmować miała przebudowę odcinka ul. Zgodnej od skrzyżowania z ul. Tytusa do ul. Łukasińskiego. Modernizacja uwzględniała również kanalizację sanitarną oraz sieci wodną i deszczową. Wykonawcą inwestycji, w postępowaniu przetargowym, wybrana została firma MIKU Z. Merchlewski, G. Merchlewski Sp.j. z Przecławia.

Warto również przyjrzeć się ulicy Zgodnej na odcinku od Tytusa do Wspólnej. Jak napisał jeden z naszych czytelników – Pan Tomasz:

„Myślę, że trzeba poruszyć karygodny stan nawierzchni w tym miejscu. Po zimie widoczne były doły, ale to co się dzieje dzisiaj, to po prostu „poligon”. Można sobie zepsuć samochód”.

Ulica Zgodna jest kolejną po ulicy Ekologicznej drogą w Mierzynie, której przebudowa znacznie się opóźni. Jak już informowaliśmy w sierpniu, ze względu na duże opóźnienia w pracach, rozwiązana została umowa z wykonawcą inwestycji przebudowy ulicy Ekologicznej. W ostatnich dniach ogłoszony został nowy przetarg na wykonawcę drogi. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, prace zakończą się do dnia 15 grudnia 2011 r.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.