Ulica Zgodna do remontu, ale dopiero za rok

Zapowiadany przez Urząd Gminy Dobra remont ulicy Zgodnej powinien zakończyć się w dniu 31 sierpnia br. Niestety nie tylko nie zakończył się, ale co gorsza, nawet się nie rozpoczął.
Ulica Zgodna do remontu, ale dopiero za rok
Przejazd tą ważną ulicą, w kontekście coraz bardziej zakorkowanych dróg w Mierzynie, w dalszym ciągu jest znacznie utrudniony. Postanowiliśmy dowiedzieć się, jaka jest przyczyna tak dużych opóźnień w inwestycji.

Jak się okazuje problemów wykonawcom przysporzył wadliwy projekt inwestycji, nijak nie przystający do rzeczywistych warunków w terenie. „Projekt wykonany został na zlecenie prywatnego inwestora. Niestety, dane zawarte w dokumentacji technicznej dotyczące warunków hydrogeologicznych, różnią się znacznie od sytuacji w terenie. Konieczne jest wykonanie nowej dokumentacji, na którą w tym roku budżetowym nie mamy pieniędzy. Prace wznowione zostaną najprawdopodobniej w roku 2012” – powiedziała Irena Ziental, Kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji Urzędu Gminy Dobra.

Modernizacja ulicy Zgodnej w Mierzynie miała pochłonąć 256.200,00 zł. Inwestycja obejmować miała przebudowę odcinka ul. Zgodnej od skrzyżowania z ul. Tytusa do ul. Łukasińskiego. Modernizacja uwzględniała również kanalizację sanitarną oraz sieci wodną i deszczową. Wykonawcą inwestycji, w postępowaniu przetargowym, wybrana została firma MIKU Z. Merchlewski, G. Merchlewski Sp.j. z Przecławia.

Warto również przyjrzeć się ulicy Zgodnej na odcinku od Tytusa do Wspólnej. Jak napisał jeden z naszych czytelników – Pan Tomasz:

„Myślę, że trzeba poruszyć karygodny stan nawierzchni w tym miejscu. Po zimie widoczne były doły, ale to co się dzieje dzisiaj, to po prostu „poligon”. Można sobie zepsuć samochód”.

Ulica Zgodna jest kolejną po ulicy Ekologicznej drogą w Mierzynie, której przebudowa znacznie się opóźni. Jak już informowaliśmy w sierpniu, ze względu na duże opóźnienia w pracach, rozwiązana została umowa z wykonawcą inwestycji przebudowy ulicy Ekologicznej. W ostatnich dniach ogłoszony został nowy przetarg na wykonawcę drogi. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, prace zakończą się do dnia 15 grudnia 2011 r.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE