PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowa na budowę S5 odc. Żnin - Gniezno podpisana

  • PAP    3 grudnia 2014 - 13:12
Umowa na budowę S5 odc. Żnin - Gniezno podpisana

W listopadzie zakończyły się prace na budowie S5 odc. Kaczkowo –Korzeńsko (fot.GDDKiA)

Umowę na budowę drogi ekspresowej S5 Bydgoszcz - Poznań na odcinku Żnin - Gniezno podpisał poznański oddział GDDKiA z konsorcjum firm: Budimex S.A oraz Ferrovial Agroman S.A Campo de las Naciones. 18 km drogi ma powstać w ciągu 22 miesięcy.
Umowa opiewa na ponad 476 mln zł.

Jak poinformowała w środę Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawca w ramach umowy wybuduje ponad 18 km drogi ekspresowej S5 od Gniezna do granicy woj. wielkopolskiego z województwem kujawsko - pomorskim, oraz 3 węzły drogowe: węzeł "Mieleszyn", węzeł "Gniezno - Północ" i węzeł "Kłecko".

W ramach inwestycji powstanie też 19 obiektów inżynierskich: mosty, wiadukty, przejście dla zwierząt i Miejsca Obsługi Podróżnych.

"Termin realizacji to 22 miesiące od dnia rozpoczęcia prac, do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych tzn. od 15 grudnia do 15 marca" - podała Cieślak.

Droga ekspresowa S5 na odcinku Żnin - Gniezno stanowić będzie kontynuację wschodniej obwodnicy Poznania, która została udostępniona kierowcom przed EURO 2012.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.