PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowa na dokończenie MCK podpisana

  • PAP    29 maja 2013 - 16:47
Umowa na dokończenie MCK podpisana

Do października 2014 r. dokończona ma zostać budowa Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. W środę katowicki magistrat podpisał wartą 280,3 mln zł brutto umowę na dokończenie prac z konsorcjum firm Warbud i Mercury Engineering.
Dokończenie budowy centrum kongresowego będzie już drugą inwestycją wykonywaną w tym rejonie miasta przez tego wykonawcę. Warbud wraz ze spółkami LTT i Ebud-Przemysłówka od lutego ub. roku buduje już za ok. 235 mln zł brutto nową siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach. Termin jej ukończenia to październik 2013 r.

Czytaj też:Kolejni wykonawcy katowickiego MCK

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach ma działać między przyszłą siedzibą NOSPR i halą widowiskowo-sportowej Spodek - w rejonie ulic Roździeńskiego, Korfantego i Olimpijskiej. Będzie to wielofunkcyjny budynek wraz z obiektami towarzyszącymi, dojazdami, parkingami oraz pełną infrastrukturą techniczną. Zaprojektowała go pracownia JEMS Architekci.

Powierzchnia centrum wyniesie prawie 38 tys. m kw., a jego największej sali - 10 tys. m kw. Powstanie pięć wjazdów na teren centrum kongresowego, plac oraz korytarz łączący obiekt ze Spodkiem. Na dachu budynku przewidziano miejsce na zieleń. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Zgodnie z wcześniejszym kontraktem z Polimeksem-Mostostalem, cała inwestycja, która jest już zaawansowana, miała kosztować 252 mln zł.

O odstąpieniu przez samorząd Katowic od umowy z firmą Polimex-Mostostal poinformowano 20 września ub. roku. Jako powód podano opóźnienie wykonawcy w wykończeniu obiektu oraz zaniechanie wykonywania prac zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem rzeczowo-finansowym, co spowodowało zwłokę w realizacji robót.

Czyatj też: Polityka to kwestia podjmowania decyzji

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.