PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowa na most Cisek – Bierawa podpisana

  • GK    1 sierpnia 2013 - 10:07
Umowa na most Cisek – Bierawa podpisana

Marszałek Józef Sebesta wraz ze starostą kędzierzyńsko-kozielskim Arturem Widłakiem podpisali umowę na dofinansowanie projektu budowy mostu Cisek – Bierawa w ramach RPO województwa opolskiego.
W związku z rozstrzygnięciem postępowania przetargowego, w wyniku którego wartość projektu uległa zmniejszeniu, beneficjent uzyska dofinansowanie na całość inwestycji.

Taka możliwość wynika ze specyfiki projektu, dla którego środki zostały wpisane do RPO jako osobna pula, przeznaczona na likwidację skutków powodzi z 2010 r.

W sumie jest to 20 461 tys. zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa na przebudowę mostu w ciągu drogi powiatowej 1404 oraz kolejne 8,5 mln zł na modernizację dróg powiatowych uszkodzonych podczas powodzi w 2010 roku, doprowadzających do mostu.

Budowa mostu i przebudowa dojazdów do niego przywrócą dobrą jakość infrastruktury drogowej w tej części powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Nowy most pozwoli na powrót na tę trasę pojazdów ciężkich, co znacząco pozwoli oszczędzić czas przewozów pasażerskich i towarowych pomiędzy gminami.

Powstanie nowa, bezpieczna i trwała przeprawa mostowa na Odrze, co wpłynie m.in. na poprawę warunków do zamieszkiwania i inwestowania na tym terenie.

Jak mówił podczas podpisania umowy marszałek Józef Sebesta, takie stuprocentowe dofinansowanie projektów w ramach RPO zdarza się niezwykle rzadko, więc jest się z czego cieszyć.

- Na budowie mostu widać już gotową jedną podporę i mam nadzieję, że jesienią przyszłego roku most zostanie zakończony - mówił. Marszałek przy tej okazji wspomniał, że nie można zapominać, iż jednym z inicjatorów budowy tej przeprawy był zmarły w połowie lipca wójt Bierawy Ryszard Gołębowski.

- To była jedna z osób, które mocno zaangażowały się w ten projekt - powiedział.

Natomiast starosta Artur Widłak dziękował marszałkowi za wspieranie starań o projekt odbudowy mostu. - Jestem pewien, że bez wsparcia marszałka nie udałoby nam się tego sfinalizować - mówił.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.