PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowa na przebudowę rynku we Włocławku podpisana

  • GK/um.wloclawek.pl    3 stycznia 2012 - 13:43
Umowa na przebudowę rynku we Włocławku podpisana

Prezydent Włocławka podpisał umowę na przebudowę Starego Rynku.
Najkorzystniejszą ofertę w przetargu (4 mln 762 tys. zł) zaproponowało konsorcjum włocławskich firm „Drogtom” i „Lux-Dom”. Projekt zakłada przebudowę placu na Starym Rynku oraz ulic Maślanej i Św. Jana. Powstaną nowe chodniki, zmieni się układ zieleni i mała architektura.

Całkowicie będzie przebudowany taras widokowy oraz schody, które będą szersze niż dotychczas. Nowy kształt schodów pozwoli na sprawniejszą organizację i przebieg różnego rodzaju imprez plenerowych, które będą się odbywać na Starym Rynku. Intencją inwestora jest podkreślenie wartości historycznych i użytkowych placu, w tym jego części do wysokości ulicy Zamczej i Szpichlernej.

Jest to bowiem miejsce pierwszej lokalizacji Starego Rynku i placu, na którym usytuowany był niegdyś ratusz. To oraz inne historyczne miejsca będą wyróżnione. W nawierzchnię placu zostaną wmurowane płyty kamienne z informacją o obiektach niegdyś tam stojących. Zaznaczona będzie także dawna pierzeja zabudowy na wysokości ulic Zamczej i Szpichlernej.

Inwestycja ta jest etapem kompleksowego przedsięwzięcia, jakim jest rewitalizacja Starego Miasta „Ku Wiśle”, ujętego w Lokalnym Programie Rewitalizacji Miasta Włocławek do 2015 roku (zabierz głos/oceń prezydenta). Projekt jest prawie w 40 proc. współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 (zabierz głos/oceń marszałka wojewodztwa).

Remont ma się zakończyć 30 kwietnia 2013 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.