PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowa na przebudowę zamku

  • PAP    19 października 2010 - 13:26

W połowie listopada ruszy przebudowa części sal Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. We wtorek podpisano umowę z generalnym wykonawcą inwestycji. Przebudowa, której koszt oszacowano na prawie 50 mln złotych będzie współfinansowana z budżetu UE.
Inwestycja jest częścią unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Na jej realizację z funduszy UE zostanie przeznaczona kwota 30 mln złotych, czyli blisko 70 procent całości inwestycji szacowanej na 49,87 mln złotych. Pozostałe środki mają pochodzić z budżetu miasta.

W planach jest przebudowa nie tylko Sali Wielkiej, ale także Sali Marmurowej, budowa kameralnej sali koncertowej na ok. 120 osób i modernizacja holu głównego. Zamek po przebudowie zyska nowoczesną infrastrukturę, powstaną dobrze wyposażone przestrzenie dla działalności artystycznej.

Konkurs na projekt przebudowy Sali Wielkiej zamku wygrała firma Toya Design. Generalnym Wykonawcą inwestycji będzie Firma Skanska S.A. z siedzibą w Warszawie. Prace modernizacyjne rozpoczną się jeszcze w listopadzie i potrwają 18 miesięcy.

- Przez ten czas jako instytucja będziemy działali normalnie, przy czym większa aktywność kulturalną zaplanujemy na miesiące letnie, kiedy będziemy mogli korzystać z naszych dziedzińców zamkowych - zadeklarował po podpisaniu umowy dyrektor Centrum Kultury Zamek Marek Raczak.

Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu to jedna z największych tego rodzaju instytucji w kraju. Każdego roku odbywa się tu około 700 imprez: wystaw, koncertów, seansów filmowych, spektakli teatralnych, spotkań, warsztatów edukacyjnych.

Siedzibą CK zamek jest zbudowana 100 lat temu rezydencja cesarza niemieckiego. "Zamek" jest jednocześnie galerią, kinem salą koncertową i teatrem. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.