Umowa na remont drogi za 23 mln zł

Samorząd woj. warmińsko-mazurskiego podpisał umowę na modernizację drogi wojewódzkiej w okolicach Kętrzyna. Umowa ma wartość 23 mln zł. Dzięki tej inwestycji z Mazur łatwiej będzie dojechać do Elbląga.
Umowa na remont drogi za 23 mln zł

Droga, na remont której podpisano we wtorek umowę, prowadzi z Kętrzyna do wsi Stara Różanka (droga 591), umowa obejmuje także naprawę dróg tzw. północnej trasy regionu w samym Kętrzynie. Przetarg na warte 23 mln zł prace wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Ta sama firma kończy właśnie prace na drodze krajowej nr 16 z Biskupca do Borek Wielkich.

Podpisany kontrakt przewiduje, że roboty mają być ukończone w ciągu 16 miesięcy.

Od dłuższego czasu władze regionu remontują i modernizują ze środków własnych i pieniędzy europejskich trasy wojewódzkie, które przebiegają na północ od krajowej drogi nr 16 i łączą Gołdap z Pasłękiem. Natomiast znaczna część tej drogi ma być gotowa już w 2014 roku.

Wicemarszałek województwa Jarosław Słoma podczas podpisywania umowy ze zwycięzcą przetargu nie krył, że ma nadzieję, iż lepsze połączenie komunikacyjne przyciągnie do miast powiatowych Rosjan, którzy przyjeżdżają z obwodu kaliningradzkiego do Polski w ramach małego ruchu granicznego.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Kochani redaktorzy Portalu Samorządowego PAP: zdecydujcie się!
Albo remont drogi albo modernizacja drogi. Operujecie tymi pojęciami na przemian, tak, jak by oznaczały one te same czynności.
REMONT to odtworzenie stanu poprzedniego ( ew. rekultywacja).
MODERNIZACJA to polepszeni
...e stanu istniejącego czyli działanie inwestycyjne.
Remont księgowany jest w koszty, inwestycja zwiększa majątek. Polska czyta, skarbnicy, główni księgowi, czytają i głowami kiwają.
rozwiń

namolny, 2013-12-05 09:03:03 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE