Umowa na remont estakady w Chorzowie

W siedzibie Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej numer 79 od ulicy Metalowców do ulicy Konopnickiej (od siedziby PSP do Teatru Rozrywki).
Umowa na remont estakady w Chorzowie
Przebudowa uwzględnia również remont estakady. Przedsięwzięcie będzie realizować Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB - Podbeskidzie Sp z o.o. Zadanie realizowane jest w formule "Projektuj i Buduj" co oznacza, że wykonawca w pierwszej kolejności zobowiązany jest do do przygotowania projektu. Później na podstawie przygotowanej dokumentacji realizować będzie prace w terenie.

Czytaj też: Przebudowa kolejnego odcinka drogi

Prace nad projektem rozpoczynają się niezwłocznie, rozpoczęcie realizacji robót drogowych i mostowych zgodnie z harmonogramem powinno nastąpić najpóźniej na początku 2012 roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na 30 czerwca 2013 roku.

Wartość inwestycji do realizacji w Chorzowie (oceń prezydenta) to blisko 37,3 mln złotych. Zadanie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Czy bedzie to strzał w "10"zobaczymy!

w naturze, 2011-06-16 00:37:23 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE