PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowa na remont estakady w Chorzowie

  • tvs.pl    15 czerwca 2011 - 17:20
Umowa na remont estakady w Chorzowie

W siedzibie Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej numer 79 od ulicy Metalowców do ulicy Konopnickiej (od siedziby PSP do Teatru Rozrywki).
Przebudowa uwzględnia również remont estakady. Przedsięwzięcie będzie realizować Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB - Podbeskidzie Sp z o.o. Zadanie realizowane jest w formule "Projektuj i Buduj" co oznacza, że wykonawca w pierwszej kolejności zobowiązany jest do do przygotowania projektu. Później na podstawie przygotowanej dokumentacji realizować będzie prace w terenie.

Czytaj też: Przebudowa kolejnego odcinka drogi

Prace nad projektem rozpoczynają się niezwłocznie, rozpoczęcie realizacji robót drogowych i mostowych zgodnie z harmonogramem powinno nastąpić najpóźniej na początku 2012 roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na 30 czerwca 2013 roku.

Wartość inwestycji do realizacji w Chorzowie (oceń prezydenta) to blisko 37,3 mln złotych. Zadanie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • w naturze, 2011-06-16 00:37:23

    Czy bedzie to strzał w "10"zobaczymy!