PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowa na S8 jeszcze nie została zawarta

  • PAP    2 kwietnia 2013 - 20:36
Umowa na S8 jeszcze nie została zawarta

Termin podpisania umowy na budowę drogi S8 Opacz - Paszków - czyli tzw. wylotówki na Janki - jeszcze nie został wyznaczony - poinformowała rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken. Wcześniej firma Strabag informowała, że umowę już zawarto.
"Dokonaliśmy wyboru najkorzystniejszej oferty na budowę tego odcinka i złożył ją Strabag. Teraz trwa kontrola uprzednia Urzędu Zamówień Publicznych i dopiero po jej zakończeniu będzie można wyznaczać termin podpisania umowy" - powiedziała rzeczniczka.

Rzeczniczka firmy Strabag Ewa Bałdyga powiedziała, że Strabag czeka na wyznaczenie terminu podpisania umowy. We wtorek rano Strabag opublikował komunikat, w którym informował, że umowa już została podpisana. Po kilku godzinach rozesłał do mediów kolejny, w którym prosi o wycofanie tej informacji. "Pomyłkowo wysłaliśmy ją z dzisiejsza datą. Bardzo przepraszamy za zamieszanie" - napisała w oświadczeniu Małgorzata Kaliszewska w biura prasowego Strabagu.

Na odcinku Janki - Raszyn drogi krajowe nr 8 i nr 7 tworzą wspólny wjazd do Warszawy. Średnie dobowe natężenie ruchu wynosi tam 61 tys. 240 pojazdów. Biorąc pod uwagę gęstą zabudowę, powoduje to, że jest to jeden z najbardziej obciążonych odcinków drogowych w Polsce. Dzięki drodze ekspresowej S8, ruch w stołecznej Al. Krakowskiej i na obecnej trasie do Raszyna ma się zmniejszyć docelowo nawet o 50 tys. pojazdów na dobę.

Oferta Strabagu była najniższa w rozstrzygniętym w marcu przetargu. Wykonawca chce ją wybudować za 565 mln zł. Termin realizacji umowy to 32 miesiące od dnia podpisania umowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.