Umowa na S8 jeszcze nie została zawarta

Termin podpisania umowy na budowę drogi S8 Opacz - Paszków - czyli tzw. wylotówki na Janki - jeszcze nie został wyznaczony - poinformowała rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken. Wcześniej firma Strabag informowała, że umowę już zawarto.
Umowa na S8 jeszcze nie została zawarta

"Dokonaliśmy wyboru najkorzystniejszej oferty na budowę tego odcinka i złożył ją Strabag. Teraz trwa kontrola uprzednia Urzędu Zamówień Publicznych i dopiero po jej zakończeniu będzie można wyznaczać termin podpisania umowy" - powiedziała rzeczniczka.

Rzeczniczka firmy Strabag Ewa Bałdyga powiedziała, że Strabag czeka na wyznaczenie terminu podpisania umowy. We wtorek rano Strabag opublikował komunikat, w którym informował, że umowa już została podpisana. Po kilku godzinach rozesłał do mediów kolejny, w którym prosi o wycofanie tej informacji. "Pomyłkowo wysłaliśmy ją z dzisiejsza datą. Bardzo przepraszamy za zamieszanie" - napisała w oświadczeniu Małgorzata Kaliszewska w biura prasowego Strabagu.

Na odcinku Janki - Raszyn drogi krajowe nr 8 i nr 7 tworzą wspólny wjazd do Warszawy. Średnie dobowe natężenie ruchu wynosi tam 61 tys. 240 pojazdów. Biorąc pod uwagę gęstą zabudowę, powoduje to, że jest to jeden z najbardziej obciążonych odcinków drogowych w Polsce. Dzięki drodze ekspresowej S8, ruch w stołecznej Al. Krakowskiej i na obecnej trasie do Raszyna ma się zmniejszyć docelowo nawet o 50 tys. pojazdów na dobę.

Oferta Strabagu była najniższa w rozstrzygniętym w marcu przetargu. Wykonawca chce ją wybudować za 565 mln zł. Termin realizacji umowy to 32 miesiące od dnia podpisania umowy.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE