PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowa na Trasę Świętokrzyską podpisana

  • AT    26 września 2013 - 15:58
Umowa na Trasę Świętokrzyską podpisana

Podpisano umowę na budowę pierwszego odcinka Trasy Świętokrzyskiej - od Wybrzeża Szczecińskiego do ul. J. Zamoyskiego w Warszawie. Ulica ma być zbudowana do 30 września 2014 r.
Wykonawcą wybranym w przetargu jest firma Heilit&Woerner. Koszt prac budowlanych to ok. 18 mln zł. Podpisana właśnie umowa zakłada zakończenie prac budowlanych do końca września przyszłego roku.

Inwestycja to przebudowa ul. Sokolej od Wybrzeża Szczecińskiego (zjazd z Mostu Świętokrzyskiego) do ul. J. Zamoyskiego. Nowa droga będzie miała dwie jezdnie - każda po dwa pasy ruchu, z poszerzeniem na skrzyżowaniach o dodatkowe pasy do skrętu.  Długość to ok. 700 m.

Budowa Trasy Świętokrzyskiej została podzielona na trzy etapy. W przyszłym roku planowane jest rozpoczęcie realizacji kolejnego odcinka trasy - od ul. Kijowskiej do ul. Zabranieckiej. Jako ostatni do wybudowania pozostanie fragment łączący ul. J. Zamoyskiego z ul. Kijowską. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych prowadzi przetarg na sporządzenie dokumentacji projektowej. Czas przewidziany na prace projektowe i pozyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych to 12 miesięcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.