PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowa na V etap obwodnicy za 65 mln zł

  • PAP    3 września 2010 - 14:32
Umowa na V etap obwodnicy za 65 mln zł

Umowę na budowę V etapu obwodnicy śródmieścia Szczecina, o wartości ponad 65 mln zł, podpisano w piątek. Budowa ma ruszyć we wrześniu i zakończyć się w 2012 r. - poinformowała Weronika Homis ze szczecińskiego magistratu.
Zakres prac obejmuje m.in.: budowę nowego odcinka dwujezdniowej Obwodnicy Śródmiejskiej o długości 1160 m, łączącego ul. Duńską z ul. Arkońską, przebudowę dwóch skrzyżowań, modernizację ul. Papieża Pawła VI, budowę przejścia podziemnego, przebudowę wiaduktu kolejowego oraz przebudowę trakcji tramwajowej.

Projekt jest finansowany w 70 proc. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Umowę podpisali prezydent miasta Piotr Krzystek oraz Marcin Konarzewski ze spółki "Energopol Szczecin". Wykonawca będzie miał 26 miesięcy na realizację zadania.

"Miasto ma w planach dalsze etapy tej inwestycji, jednej z największych w Szczecinie" - powiedziała Aleksandra Charuk, rzeczniczka prezydenta Piotra Krzystka.

Budowa obwodnicy rozpoczęła się w 1998 r. Całkowity koszt jej pięciu etapów - to ponad 111 mln zł. Obwodnica poprawi płynność ruchu, a przede wszystkim odciąży ulice w centrum miasta, ułatwiając m.in. przejazd z dzielnic północnych w kierunku dzielnicy Pogodno.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Robert, 2010-09-03 15:36:49

    Dobrze, że Krzystek podpisuje umowy na kolejne inwestycje. W Szczecinie w końcu musi się coś dziać. Trzeba nadgonić a następnie wyprzedzić inne aglomeracje w Polsce pod względem systemu komunikacji w mieście.