PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowa na węzeł

  • JL    27 września 2010 - 11:46
Umowa na węzeł

Przy dworcu Łódź Fabryczna w ramach Nowego Centrum Łodzi powstanie węzeł multimodalny. Projekt opiewa na 600 mln zł. Unia daje blisko 230 mln zł.
Umowę w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego sygnuje pełniący funkcję prezydent Tomasz Sadzyński. Węzeł jest na liście projektów kluczowych. Podpisanie umowy oznacza przyznanie miastu pieniędzy bez konieczności startowania w konkursie.

Węzeł multimodalny, koncentrując kolej dużych prędkości, kolej dalekobieżną i regionalną, transport autobusowy oraz komunikację miejską, połączy podziemny dworzec kolejowy z układem komunikacyjnym miasta.

Za unijne pieniądze ma być wybudowany m.in. trzypoziomowy parking podziemny, ma powstać dworzec autobusowy oraz planowana jest przebudowa układu komunikacji tramwajowej i drogowej w okolicach dworca.

Dzięki inwestycji Łódź będzie nie tylko bardziej dostępna, ale skróci się również czas podróży (np. ze stolicy), mniejszy będzie hałas uliczny w tamtym rejonie i zmniejszy się emisja spalin. Zwiększy się też udział transportu miejskiego w ruchu ulicznym. A śródmieście zyska na atrakcyjności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.