PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowa ws. nadzoru nad koszalińskim aquaparkiem podpisana

  • PAP    14 czerwca 2012 - 18:09
Umowa ws. nadzoru nad koszalińskim aquaparkiem podpisana

W czwartek podpisano umowę z firmą, która będzie nadzorować budowę aquaparku w Koszalinie (Zachodniopomorskie) - poinformował PAP prezes miejskiej spółki Zarząd Obiektów Sportowych Jakub Pyżanowski.
Za 598 tys. zł wybrana w przetargu spółka Rejonowy Zarząd Inwestycji z Człuchowa (Pomorskie) będzie pełnić rolę tzw. inżyniera kontraktu, czyli sprawować w imieniu Zarządu Obiektów Sportowych nadzór nad inwestycją.

Czytaj też: Firma nadzorująca koszaliński aquapark wybrana

Pyżanowski poinformował również, że wszystko wskazuje na to, iż koszaliński aquapark zbuduje spółka z Kołobrzegu Kornas Development.

Skarga na wybór w przetargu tego wykonawcy złożona przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego nr 2 WROBIS SA z Wrocławia została odrzucona przez Krajową Izbę Odwoławczą z powodu wniesienia jej po terminie.

Pyżanowski powiedział, że nie dotarły do niego informacje o tym, by WROBIS zamierzał skarżyć postanowienie KIO w sądzie powszechnym.

Wrocławski WROBIS z ceną 84,7 mln zł został w kwietniu br. wybrany przez komisję przetargową na wykonawcę aquaparku. Od tego rozstrzygnięcia do KIO odwołał się Kornas Development, który chciał za budowę 68,9 mln zł. KIO sprzeciw uznała za zasadny i nakazała ponowne rozpatrzenie ofert. W drugim rozstrzygnięciu przetargu w maju br. wybrano ofertę Kornas Development.

W kosztorysie inwestorskim wartość budowy aquaparku oszacowano na 73,8 mln zł.

Koszaliński park wodny ma stanąć na należącej do miasta prawie 8-hektarowej działce, znajdującej się we wschodniej części Koszalina, między Górą Chełmską a drogą krajową nr 6 Szczecin - Gdańsk.

Obiekt zaprojektowała Pracownia Architektoniczna Płaskowicki & Partnerzy z Warszawy. Aquapark ma mieć 18 tys. m kw., znajdzie się w nim m.in. hala basenowa z dziką rwącą rzeką, sztucznymi falami i zjeżdżalniami, basen sportowy, kilka rekreacyjnych tarasów, jacuzzi, SPA i wypoczynkowa łąka do kąpieli słonecznych.

Lustro wody ma mieć powierzchnię 1 634 m kw. Obok obiektu powstanie parking na ok. 350 pojazdów.

Budowa aquaparku ma się rozpocząć jeszcze w tym roku i trwać dwa lata. Inwestycja będzie finansowana długoterminowym, zaciągniętym na 20 lat przez ZOS kredytem w wysokości 60 mln zł.

Jego spłatę poręcza miasto. ZOS otrzymał też na inwestycję unijną dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 8 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.