PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowy na dokończenie A2 jeszcze w lipcu

  • PAP    13 lipca 2011 - 15:08
Umowy na dokończenie A2 jeszcze w lipcu

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapowiedział, że umowy na dokończenie dwóch odcinków A2, po chińskim konsorcjum Covec, powinny być podpisane jeszcze w lipcu.
Chiński Covec miał wybudować dwa odcinki autostrady A2 między Strykowem a Konotopą: A – o długości 29,2 km za 754,5 mln zł oraz odcinek C – o długości 20 km za 534,5 mln zł.

Czytaj też: Prace na A2 ruszą jeszcze w lipcu?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zrezygnowała z usług chińskiej firmy Covec po tym, jak m.in. przestała ona płacić podwykonawcom.

Pod koniec czerwca GDDKiA zdecydowała, że wykonawca, który dokończy budowę, będzie wyłoniony w trybie negocjacji.

Czytaj też: Wyłonienie wykonawców A2 w dwa tygodnie

GDDKiA poinformowała też, że negocjuje dokończenie budowy odcinka C z polsko-czesko-niemieckim konsorcjum, w skład którego wchodzą Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS), a w sprawie odcinka A z konsorcjum firm Eurovia i Warbud.

Grabarczyk poinformował, że „po zakończeniu negocjacji będzie dopiero możliwe podpisanie umowy, ale powinno to nastąpić jeszcze w lipcu”.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Koordynator "BYLY" OIUGZ, 2011-07-14 09:35:49

    Minister zapowiedzial, a Chinczycy robia swoje i maja racje...i haki na GD...tak ze obiecanki Pana Tuska nawet nie za swoje pieniadze pojda w chmury !!!! A wiele Pan Donald Tusk mowil i obiecywal - zielone wyspy....xxx mieszkan itd - mowic a zrobic dwa swiaty - a do tego za ile, nad tym sie nie... zastanawial. Bylo do przewidzenia - bo nalezalo utrzymac Chinczykow a jednoczesnie wzmocnic nadzor nad projektem - tyle ze prawdziwy i realny i dopiero wtedy ich zlapac za krawat - teraz efekt bedzie taki: - dwa razy drozej; - + splaty dlugow chinczykow; - + koszty procersu z chinczykami i - + odszkodowanie dla chinczykow - ++ jazda po terminie !!! I znowu bedziemy najlepsi, bo polak potrafi <bedziemy mieli najdrozsza autostrade w najgorszym wykonaniu, za najwyzsze oplaty > TAK BEDZIE PANOWIE!!!!! Ale balu nie bedzie bo sie na niego nie dojedzie../..... A na razie zaczna sie przepychanki na razie - a wiec dokonczenie A2 stanie pod znakiem zapytania, i to duzym !!! TRzeba bedzie zatrudnic adwokatow z ameryki, albo lepiej z izraela - moze oni cos znajda !?  rozwiń