PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowy z podlaskimi samorządami na przebudowę dróg lokalnych w 2014 r.

  • PAP    4 lipca 2014 - 16:31

121 km dróg lokalnych zostanie w 2014 r. przebudowanych w Podlaskiem w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Rozpoczęto podpisywanie umów na te inwestycje z samorządami - poinformowała w piątek rzeczniczka wojewody podlaskiego Joanna Gaweł.
W piątek umowę podpisał powiat białostocki, który wspólnie z gminą Zabłudów i Michałowo przebudowuje odcinek drogi powiatowej Zabłudów-Topolany.

W sumie to odcinek o długości 5,4 km na drodze będzie nowa nawierzchnia, wybudowane zostaną pobocza i zjazdy, będzie też nowe oznakowanie drogi. Dotacja z budżetu państwa na tę drogę wynosi blisko 2,4 mln zł, drugie tyle to wkład własny samorządów. Zdaniem samorządowców to bardzo ważna droga, która łączy trzy gminy: Michałowo, Zabłudów i Gródek.

W tym roku do dofinansowania zakwalifikowano 36 inwestycji: 13 dróg powiatowych oraz 23 drogi gminne. Długość modernizowanych dróg lokalnych wynosi ogółem 121 km (115 km będzie wyremontowanych, 4 km zbudowane, 2 km wyremontowane). Wysokość dofinansowania z budżetu państwa to blisko 40 mln zł. Do tej pory podpisano umowy z samorządami: gminą Czyże i Rutka-Tartak oraz powiatem hajnowskim, siemiatyckim, grajewskim i wysokomazowieckim.

Wojewoda podlaski Maciej Żywno podsumował, że od początku istnienia rządowego programu udało się przebudować blisko 700 km dróg gminnych i powiatowych, a dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło ponad 200 mln zł. "To wielka pomoc i solidny zastrzyk pieniędzy dla naszych samorządów" - mówił Żywno podczas piątkowego podpisania umowy.

Rzeczniczka wojewody poinformowała, że nabór wniosków na przyszły rok będzie prowadzony we wrześniu. Dodała, że planowana kwota dotacji dla województwa podlaskiego na 2015 rok to ponad 57 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.