Unia da na remont Pałacu na Wyspie

Konserwacja i remont Pałacu na Wyspie oraz utworzenie wortalu o Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie – te projekty otrzymają dofinansowanie ze środków unijnych.
Unia da na remont Pałacu na Wyspie
Umowę w tej sprawie podpiszą minister kultury Bogdan Zdrojewski i szef muzeum – Tadeusz Zielniewicz. Umowa dotycząca projektu „Konserwacja i remont Pałacu na Wyspie wraz z otoczeniem w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie” zostanie podpisana w środę – poinformował we wtorek rzecznik ministra kultury Maciej Babczyński.

Planowany całkowity koszt realizacji projektu to 36,5 mln zł. Maksymalna kwota wydatków kwalifikowalnych (tych, które zostaną zrefundowane ze środków unijnych) to ponad 28 mln zł – w tej kwocie zawiera się dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynoszące 24 mln zł.

Projekt przewiduje przeprowadzenie szeregu prac konserwatorsko-remontowych w Pałacu na Wyspie i jego otoczeniu. W planach jest także stworzenie Wirtualnego Muzeum – wortalu o Muzeum Łazienki Królewskie.

W lutym br. Zdrojewski i Zielniewicz podpisali list intencyjny w sprawie konserwacji i remontu Pałacu na Wyspie. Jak wówczas informowano, pieniądze ze środków europejskich mają zostać przeznaczone na wymianę pokrycia dachu pałacu, wymianę instalacji elektrycznej, remont Pawilonu Wschodniego przy Pałacu na Wyspie, rewitalizację nawierzchni alejek wokół Pałacu na Wyspie.

Kolejnym obiektem poddanym rewitalizacji, po Pałacu na Wyspie, ma być Stara Pomarańczarnia.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE