PARTNER PORTALU
  • BGK

UOKiK pozwala budować dworzec

  • PAP    10 marca 2011 - 20:08

PKP SA oraz TriGranit Holding mogą razem zbudować budynek dworca kolejowego Poznań Główny oraz centrum handlowe - poinformowała w czwartek w komunikacie rzeczniczka Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Magorzata Cieloch.
Rzeczniczka poinformowała, że Urząd zgodził się by powstały dwie nowe spółki, które mają budować dworzec - Poznań City Center I oraz Poznań City Center II.

Czytaj też: Czy będzie dworzec na Euro?

"Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji" - zaznaczyła rzeczniczka.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Prace budowlane ruszą w maju br., a nowy dworzec kolejowy zostanie oddany do użytku rok później. Zakończenie budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego Poznań Główny zaplanowano na drugą połowę 2013 roku. Będzie ono składało się, oprócz dworca kolejowego, także z dworca autobusowego, obiektów biurowych, parkingów, hotelu i galerii handlowej. Wartość całej inwestycji szacowana jest na 640 mln zł.

Umowa inwestycyjna pomiędzy PKP SA i węgierską firmą TriGranit została podpisana w czerwcu ubiegłego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.