PARTNER PORTALU
  • BGK

Urząd Warszawy vs. "Gazeta Wyborcza"

  • PAP    26 lutego 2010 - 21:58

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy wydał komunikat w sprawie publikacji "Gazety Wyborczej" pt. "Diabli biorą Stadion City".
W odpowiedzi na artykuł "Diabli biorą Stadion City" (Gazeta Wyborcza, 26 luty 2010 r., aut. Iwona Szpala, Dariusz Bartoszewicz) chciałbym stanowczo zaprzeć nieprawdziwym informacjom, które pojawiły się w artykule.

Nie jest prawdą, że dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego (BAiPP) Marek Mikos "dopiero w połowie września opisuje swoją wizytę w ministerstwie przełożonemu wiceprezydentowi Jackowi Wojciechowiczowi" (chodzi o spotkanie z 3 czerwca 2009 r.), ponieważ Marek Mikos poinformował o przebiegu spotkania w Ministerstwie Sportu i Turystyki bezpośrednio po jego zakończeniu, jak również bezzwłocznie przekazał wiceprezydentowi Jackowi Wojciechowiczowi pismo Ministra Sportu i Turystyki z dnia 30 czerwca.

Nie jest prawdą, że "przekonuje go, że należy jednak realizować ustalenia konkursu", ponieważ nigdy nie było różnicy zdań w tej kwestii między wiceprezydentem Jackiem Wojciechowiczem a dyrektorem BAIPP Markiem Mikosem. Obaj uważali i uważają, że należy realizować ustalenia konkursu uwzględniając je w projekcie planu miejscowego, co nie oznacza jednak pozbawiania możliwości przedstawiania uwag przez właściciela terenu (w tym przypadku Skarbu Państwa).

Nie jest też prawdziwe stwierdzenie, że "projekt jest gotowy od roku", ponieważ w sierpniu 2009 r. BAIPP otrzymało od projektantów planu miejscowego projekt planu (w wersji uwzględniającej wyniki konkursu) wraz z korektami wynikającymi z uwag zgłoszonych w roboczym opiniowaniu wewnętrznym, do których wskazane podmioty, w tym właściciel (w tym przypadku Skarb Państwa) mają prawo.

Następnie pismem z września 2009 r. Marek Mikos poinformował wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza o zasadności przystąpienia do dalszych prac. W wyniku tego Prezydent m.st. Warszawy 6 października zatwierdziła wysłanie projektu planu do uzgodnień wymaganych ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Obecnie BAiPP wspólnie z projektantem podsumowuje wyniku uzgodnień i przedstawi projekt planu do publicznego wyłożenia do końca kwietnia 2010 r.

Komunikat podpisał Tomasz Andryszczyk p.o. Rzecznika Prasowego Urzędu m.st. Warszawy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Engelbert Ślązak, 2010-02-28 11:25:05

    Powinno być "kontra" anie "versus", które ma całkiem inne znaczenie, ale użycie tego słowa zamiast właściwego świadczy próbie zamazywania konfliktu w ramach aktualnej durnoty- "polityki miłości".
  • weneca, 2010-02-27 15:46:08

    a co tu komentować to jest sprawa międzu POmazancami a wspierających POmazanców