PARTNER PORTALU
 • BGK

Urzędnicy planują budowę metra we Wrocławiu

 • Przegląd mediów/tvn24.pl    10 kwietnia 2013 - 14:55
Urzędnicy planują budowę metra we Wrocławiu

Biuro Rozwoju Wrocławia przygotowało nowy plan budowy metra - informuje TVN24. Według wstępnych opracowań sieć podziemnej komunikacji miałaby składać się z 34 przystanków, z których mogłoby korzystać nawet 200 tys. mieszkańców.
Biuro Rozwoju przygotowało trzy koncepcje budowy, które różnią się głównie układem linii w centrum miasta. Wstępne opracowania mają teraz trafić do Polskiej Akademii Nauk, która opracuje techniczne możliwości realizacji metra. Dopiero wtedy urzędnicy będą mogli przygotować konkretny plan wraz z kosztorysem.

Jak informuje TVN24 to nie pierwsza próba budowy metra we Wrocławiu. Pierwsze plany pojawiły się już... w 1934 roku. Wtedy to Rada Miejska Wrocławia uchwaliła pierwsz plan budowy. Do propozycji powrócono w latach 70.-tych. Główną przeszkodą w jego realizacji okazała się jednak Odra. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • glews, 2013-04-11 14:01:25

  Tu nie chodzi o metro, tylko o piar naszego Dudiego. Niech wszyscy wiedzą, że ma rozmach i gargantuiczne pomysły! Warszawka to kocha, może uda mu się ewakuować z miasta do stolycy! Przeca Hankę Gronkowiec niedługo wywiozą na taczkach!!!
 • krzyciel, 2013-04-11 12:09:55

  We Wrocławiu Odra jest przeszkodą. Jakoś nie zauważyłem, żeby w Rzymie przeszkodą był Tybr czy w Wiedniu - Dunaj. Inna sprawa to sensowność budowania metra. Kolej nadziemna (na nasypach lub wiaduktach) sprawdziłaby się równie dobrze, a byłaby bez wątpienia tańsza w budowie.
 • ryszard, 2013-04-11 09:09:55

  Kiedy ktoś w końcu przegoni tych psychopatów z ratusza , miasto się wyludnia , między innymi z powodu jednych z najwyższych podatków , a ci psychopaci zachowują się tak jakby wszystko było w porządku , jak nie forum muzyki dla trzech melomwnów to teraz wymyślili sobie metro , przed wojną Niemcy już ...przemyślili ten pomysł i doszli do wniosku że najlepszym rozwiązaniem jest podniesienie koleji na nasypy , na ale oni byli mądrzy.  rozwiń