PARTNER PORTALU
  • BGK

Urzędy moszczą sobie gniazdka

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    19 listopada 2012 - 06:51
Urzędy moszczą sobie gniazdka

W ostatnich pięciu latach wojewodowie na remont siedzib i wyposażenie stanowisk pracy dla urzędników wydali ponad 90 mln zł. Ministrowie jeszcze więcej, bo aż 201 mln.
To dane z blisko 30 urzędów, a cała administracja rządowa liczy ok. 2,5 tys. jednostek - wylicza „Dziennik Gazeta Prawna".

Łączne koszty remontów idą w miliardy złotych. Rekordzistą jest resort spraw zagranicznych, który przez 5 lat wydał 40 mln zł. Dalej są resorty: sprawiedliwości - 30 mln, skarbu - ok. 17 mln, finansów - 16 mln, obrony oraz edukacji - po 12 mln.

MEN tłumaczy wydatki urzędowaniem w zabytkowych, od lat nieodnawianych budynkach. Ale Ministerstwo Zdrowia, też mieszczące się w zabytkowym kompleksie, wydało 3,8 mln zł - wytyka „DGP".

Spośród Urzędów Wojewódzkich prym wiedzie Małopolska. Na remonty i wyposażenie stanowisk wydano tam aż 17 mln zł. Na Mazowszu poszło na ten cel ponad 16 mln.

Jak wyjaśnia Halina Stachura-Olejniczak z mazowieckiego urzędu, instytucja mieści się w ośmiu miejscach, a część budynków to zabytki wymagające ciągłych remontów. Chętnie byśmy z nich zrezygnowali na rzecz jednego nowoczesnego biurowca - deklaruje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2012-11-19 18:55:53

    Czyli, jak zmieniają Się w gniazdkach wróbelki, To wtedy jest wydatek: Przeogromnie wielki.