PARTNER PORTALU
  • BGK

Ustawa o rewitalizacji ma być gotowa do końca kadencji

  • Bartosz Dyląg    15 stycznia 2015 - 17:32
Ustawa o rewitalizacji ma być gotowa do końca kadencji

W ramach prac nad Narodowym Planem Rewitalizacji ma być przygotowana ustawa o rewitalizacji. Fot. UM Kruszwica

- Dyskusja nad założeniami ustawy o rewitalizacji jest na etapie uzgadniania z Komisją Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego. Chcemy z nią zdążyć do końca kadencji – poinformował Andrzej Brzozowy z MIiR.
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju kończy prace nad Krajową Polityką Miejską (KPM). To dokument, który ma m.in. poprawić konkurencyjność polskich miast, pobudzić je do szybszego wzrostu gospodarczego, tworzenia nowych miejsc pracy i poprawy jakości życia mieszkańców.

Andrzej Brzozowy z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju wyjaśnił, że KPM będzie dokumentem rządowym, nie ma planu, by zawrzeć go w ustawie.

- Mamy za to ambicje w ramach prac nad Narodowym Planem Rewitalizacji przygotować ustawę o rewitalizacji. Dyskusja nad założeniami do tej ustawy już trwa, na przełomie roku uzgadnialiśmy je międzyresortowo, teraz rozmawiamy z Komisją Wspólną Rządu i Samorządu. Chcemy z nią zdążyć do końca kadencji – wyjaśnił Andrzej Brzozowy.

Ostatnie posiedzenie Sejmu tej kadencji zaplanowano w sierpniu br.

Andrzej Brzozowy dodał, że ustawa o rewitalizacji dotyka kilku sfer, ingeruje więc w różne ustawy. Jest to złożona tematyka, poruszana przez wiele resortów.

Brzozowy dodał, że osobnym tematem jest tzw. mała nowelizacja Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, która ma na celu zahamowanie niekorzystnych procesów w zakresie gospodarowania przestrzenią.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: