PARTNER PORTALU
  • BGK

Usterki na A2 do usunięcia

  • PAP    23 lutego 2012 - 13:44
Usterki na A2 do usunięcia

Zero tolerancji dla usterek na kontraktach autostradowych - powiedział minister transportu Sławomir Nowak, pytany o pęknięcia, które pojawiły się na budowie autostrady A2. Zapewnił, że jego resort bada sytuację, a pojawianie się pęknięć to nic nadzwyczajnego w polskim klimacie.
"Zero tolerancji dla usterek na kontraktach autostradowych. Nie będzie kompromisu z jakością, nie ma takiej ceny, którą zapłacimy za jakość polskich autostrad i dróg. Chcę bardzo jasno powiedzieć - w żadnej sytuacji i pod żadną presją, nawet pod presją przejezdności na Euro 2012, nie ugnę się w imię oczekiwań i roszczeń ze strony wykonawców co do jakości tych dróg" - powiedział Nowak w czwartek dziennikarzom w Sejmie.

Zapewnił, że Polacy będą jeździli po wysokiej jakości drogach i autostradach. Jak dodał, jego resort bada sprawę usterek na budowie A2. "Sytuacja jest pod pełną kontrolą, ale to nie jest żadna nadzwyczajna sytuacja w naszym klimacie" - podkreślił minister transportu.

Nowak powiedział też, że wykonawcy mają obowiązek usunąć usterki na budowie autostrady A2. Dodał, że oczekuje od wykonawców programu naprawczego w tej sprawie.

Poinformował również, że jeszcze w czwartek będzie osobiście na budowie A2, aby ocenić sytuację.

Czytaj też: Prowizoryczna A2 na Euro 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.