PARTNER PORTALU
  • BGK

Usuwanie pozimowych szkód w Legnicy

  • legniczanin.pl    1 lutego 2013 - 12:09
Usuwanie pozimowych szkód w Legnicy

Drogowcy prowadzą inwentaryzację koniecznych pozimowych napraw nawierzchni legnickich ulic.
Na polecenie prezydenta miasta służby drogowe prowadzą przeglądy i inwentaryzację zniszczeń, jakich mrozy i wilgoć dokonały w nawierzchniach legnickich ulic oraz ich koniecznych napraw.

Zimowe zniszczenia były, oczywiście, brane pod uwagę, ale ich skala okazała się znaczna. Podczas spotkania u prezydenta Legnicy drogowcy zostali zobowiązani do opracowania i szybkiego wdrożenia najbardziej efektywnych i ekonomicznych metod usuwania pozimowych szkód.

Przeglądy prowadzone przez Zarząd Dróg Miejskich wskazują, że napraw nawierzchni wymaga obecnie szereg ulic, ale szczególnie ważne i pilne jest to w przypadku Jaworzyńskiej, jednej z głównych arterii wylotowych z miasta.

Na zlecenie ZDM służby drogowe LPGK już przystąpiły do napraw. Dalsze przeglądy i roboty będą prowadzone przez cały tydzień. Warto przy tym podkreślić, że nie wszystkie technologie naprawcze dają się stosować, gdy temperatura powietrza spada poniżej +5 stopni.

- Naszym celem jest możliwie szybkie udrożnienie, zapewnienie przejezdności i bezpieczeństwa ulic - mówi dyrektor ZDM, Andrzej Szymkowiak.

Prezydent Legnicy przebudowę ulicy Jaworzyńskiej uważa za inwestycję priorytetową. Ostateczny jej koszt określony zostanie przez przetarg, ale zdaniem specjalistów może on być szacowany nawet na ok. 68 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.