PARTNER PORTALU
  • BGK

Usuwanie skutków powodzi w Małopolsce dobiega końca

  • PAP    24 września 2012 - 16:58
Usuwanie skutków powodzi w Małopolsce dobiega końca

Dobiegają końca prace związane z usuwaniem skutków powodzi, osuwisk i innych klęsk żywiołowych, które nawiedziły województwo małopolskie w tym roku i w latach poprzednich. Region otrzymał na ten cel w tym roku prawie 268 mln zł.
Jak poinformowała w poniedziałek rzecznik wojewody małopolskiego Monika Frenkiel, na zakończenie wszystkich prac samorządy mają czas do końca tego roku.

Czytaj też:186 mln na odbudowę po powodzi w Małopolsce

Według niej, do tej pory udało się m.in.: odbudować lub wyremontować ok. 461 km dróg, 19 mostów i 19 przepustów, szkoły, ośrodki zdrowia czy sieć kanalizacyjną.

Pieniądze na odbudowę po klęskach żywiołowych pochodzą z trzech źródeł: rezerwy celowej budżetu państwa, Funduszu Solidarności Unii Europejskiej oraz projektu "Osłona przeciwosuwiskowa".

Z pierwszego źródła małopolskie samorządy uzyskały promesy na ponad 221,6 mln zł. Do tej pory zakończono 551 zadań, wypłacono samorządom prawie 69 mln zł.

Z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej województwo małopolskie otrzymało w tym roku ponad 30,3 mln zł. Środki te trafiły do 12 samorządów (pięciu gmin i siedmiu powiatów), które zrealizowały 52 zadania.

W ramach projektu "Osłona przeciwosuwiskowa" przyznano Małopolsce promesy na ponad 16,5 mln zł na realizację 41 zadań dla 19 samorządów (11 gmin, siedmiu powiatów oraz samorządu województwa małopolskiego).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.