PARTNER PORTALU
  • BGK

Uszkodzony tor wraca do ruchu

  • PAP    6 marca 2012 - 08:27
Uszkodzony tor wraca do ruchu

We wtorek rano zakończono odbudowywanie sieci trakcyjnej nad jednym z torów uszkodzonych podczas sobotniej katastrofy kolejowej pod Szczekocinami.
Być może po południu tor zostanie przywrócony do ruchu. Jak powiedział wicedyrektor Zakładu PKP Energetyka w Kielcach Krzysztof Piłat, prace na miejscu katastrofy prowadzono przez całą noc.

„Sieć nad torem nr 2 jest gotowa. Przy użyciu specjalistycznej palownicy zamontowaliśmy nowy słup, wymieniliśmy też część przewodów jednej z linii energetycznych” – poinformował Piłat.

Dodał, że do trakcji można już podłączyć napięcie, ale ze względu na bezpieczeństwo osób prowadzących pozostałe prace w miejscu katastrofy, nastąpi to później.

Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Kielcach Adam Młodawski wyjaśnił, że na torze nr 2 nie doszło do wypadku, został on jednak uszkodzony w wyniku wykolejenia się pociągów i w czasie akcji ratowniczej.

„Będą jeszcze prowadzone prace przy regulacji tego toru i naprawie podkładu. Prawdopodobnie po południu uda się przywrócić ruch na torze nr 2, ale pociągi będą poruszały się w tym miejscu z ograniczoną prędkością” – tłumaczył Młodawski.

Potem ekipy remontowe rozpoczną prace przy naprawie toru nr 1 – gdzie zdemontowano szyny – i odbudowie trakcji elektrycznej nad torem.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.