PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia na Moście gen. Grota-Roweckiego w Warszawie

  • PAP    23 kwietnia 2015 - 20:47
Utrudnienia na Moście gen. Grota-Roweckiego w Warszawie

(fot. jepoirrier/Flickr)

W nocy z czwartku (23 kwietnia) na piątek kierowcy muszą przygotować się na zwężenie głównej jezdni na Moście gen. Grota-Roweckiego z kierunku Bielan. Natomiast od poniedziałku zwężona będzie ul. Grzybowska przy skrzyżowaniu z ul. Wronią - informuje stołeczny ratusz.
Trwa przebudowa Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na październik 2015 r. Prace budowlane trwają na całym odcinku drogi - od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Samochody jeżdżą w obydwu kierunkach wyremontowaną już północną nitką trasy, a ekipy budowlane weszły na część południową. Wykonawca prac zapowiada kolejne zmiany w ruchu drogowym.

W nocy z czwartku na piątek (w godz. 22-6) na moście Grota-Roweckiego zawężana będzie jezdnia główna Trasy AK prowadząca w kierunku wschodnim, lokalnie wyłączany z ruchu będzie lewy pas. Z kolei od piątku (od godz. 22) do poniedziałku (do godz. 6) zwężona o prawy pas ruchu będzie zachodnia (w kierunku ronda Starzyńskiego) jezdnia ul. Modlińskiej (od skrzyżowania z ul. Elektronową do tymczasowej zatoki autobusowej). Ponadto zamknięta zostanie łącznica prowadząca z Trasy Toruńskiej (od strony Marek) na ul. Jagiellońską w kierunku ronda Starzyńskiego. To połączenie będzie możliwe poprzez zjazd na pętlę autobusową "Żerań".

Ponadto od poniedziałku, 27 kwietnia zwężona będzie ul. Grzybowska przy skrzyżowaniu z ul. Wronią. Utrudnienie związane są z budową sieci ciepłowniczej. Prace budowlane zostały podzielone na dwa etapy. Od 27 kwietnia do 18 maja wyłączony z ruchu będzie prawy pas ul. Grzybowskiej od ul. Wroniej do przystanku autobusowego (w kierunku ul. Towarowej). W tym czasie wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo w ul. Wronią dla jadących od ul. Towarowej. W drugim etapie, od 19 do 28 maja, zamknięty zostanie wlot ul. Wroniej (od strony ul. Chłodnej). W tym czasie nie będzie możliwości skrętu z ul. Grzybowskiej w ul. Wronią w kierunku ul. Chłodnej, ani przejechania przez skrzyżowanie z ul. Wronią. Dojechać do ul. Chłodnej można ul. Towarową.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.