PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia w centrum Białegostoku

  • PAP    10 maja 2011 - 12:33
Utrudnienia w centrum Białegostoku

Z dużymi utrudnieniami w ruchu i koniecznością stania w korkach muszą liczyć się kierowcy, przejeżdżający przez centrum Białegostoku np. w drodze z Warszawy.
Rozpoczął się kolejny remont wiaduktu nad torami. Ma potrwać do 20 czerwca.

Powodem korków są zamknięte od rana we wtorek zjazdy z wiaduktu, który znajduje się przy ul. Dąbrowskiego, na ulicę Poleską, jedną z ważniejszych dla miejskiego ruchu.

Oba zjazdy będą przebudowywane. Korki od strony Warszawy sięgały we wtorek rano kilku kilometrów, podobnie trudny przejazd był na ulicach wyjazdowych na wiadukt z pobliskich osiedli. Niektórym kierowcom przejechanie 2-3 km, zajmowało godzinę.

Jak powiedział Krzysztof Turosieński z Zarządu Dróg i Inwestycji Miejskich w Białymstoku, została zamknięta jedna z ważniejszych ulic w mieście, dlatego „muszą być pewne utrudnienia”.

Miejscy urzędnicy oceniają jednak, że taka sytuacja potrwa kilka dni, zanim przyzwyczają się do niej kierowcy, z których część zacznie korzystać z innych ulic.

Policja też uważa, że sytuacja nie jest jeszcze najgorsza, bo ruch się wciąż odbywa. Zapewnia jednak, że w godzinach szczytu patrole ruchu drogowego będą pomagały rozładować korki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.