PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia w ruchu przez Łomżę

  • PAP    7 lipca 2014 - 10:39
Utrudnienia w ruchu przez Łomżę

Od poniedziałku duże utrudnienia czekają kierowców przejeżdżających przez Łomżę. Remontowany będzie odcinek ulicy Wojska Polskiego i rondo Kościuszki. Planowany jest tam ruch wahadłowy; prace mają potrwać do września.
Ulicą Wojska Polskiego i przez rondo Kościuszki w ciągu doby przejeżdża ponad 20 tys. pojazdów, w tym ok. 4 tys. ciężarówek. To często wybierana trasa z Warszawy na Suwalszczyznę i dalej - na Litwę.

Jak informował Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży, na czas remontu nie będzie tymczasowych objazdów, ponieważ Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie wyraziła na to zgody. Dodał, że brak objazdów spowoduje "ogromne utrudnienia" w Łomży, ale też na drogach krajowych nr 61, 63 i 64, które przebiegają przez miasto.

Prace rozpoczną się od remontu ronda Kościuszki, a pod koniec lipca rozpocznie się remont ul. Wojska Polskiego. Będzie konieczne zamknięcie połowy jezdni i wprowadzenie tam ruchu wahadłowego. Z wykonawcą ustalono, że ruch wahadłowy będzie w czasie robót sterowany ręcznie. Po godzinach pracy sygnalizacja świetlna ma być tak zsynchronizowana, by zielone światło dłużej paliło się dla samochodów wyjeżdżających z miasta. Koszt przebudowy to nieco ponad 1,3 mln zł.

Magistrat chciał zorganizować objazd i skierować ruch głównie na drogę krajową nr 8 (przez Białystok) i inne drogi krajowe i wojewódzkie omijające Łomżę. "GDDKiA odmówiła jednak wyznaczenia tego typu objazdów, wskazując na roboty drogowe prowadzone w Białymstoku i okolicach. Zasugerowała zastosowanie lokalnych rozwiązań w zakresie organizacji ruchu" - informował Czech.

W ocenie władz Łomży nie ma jednak możliwości wyznaczenia objazdów ulicami w mieście. W przebudowie jest ulica Sikorskiego, prowadząca do drugiego mostu na rzece Narew. Tam ruch już odbywa się wahadłowo, a do tego stan techniczny mostu nie pozwala na skierowanie tam większych ciężarówek.

Łomży brakuje obwodnicy. W marcu wicepremier Elżbieta Bieńkowska zadeklarowała, że jeśli będą gotowe wszystkie dokumenty, obwodnica będzie zbudowana. Na razie drogowcy czekają na wydanie decyzji środowiskowej dla tej inwestycji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • przemko, 2014-07-07 14:44:41

    wystarczy odpalić yanosika i znaleźć objazd