PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia w stolicy nie tak wielkie

  • PAP    13 czerwca 2011 - 16:38
Utrudnienia w stolicy nie tak wielkie

Bez wypadków w centrum Warszawy i z mniejszymi niż się spodziewano utrudnieniami w ruchu mija pierwszy roboczy dzień utrudnień komunikacyjnych, związanych z budową II linii metra.
Informację tę przekazała stołeczna policja. Także Zarząd Transportu Miejskiego ocenia, że nie ma większych problemów. - Poniedziałek był zaskoczeniem dla wszystkich, którzy spodziewali się utrudnień w centrum. Nie było ich i nie ma - powiedział rzecznik prasowy komendanta stołecznego policji, Maciej Karczyński.

Czytaj też: W namiocie o II linii metra

Jak powiedziała Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, najgorsza sytuacja jest w na ul Jana Pawła II oraz w Al. Solidarności w rejonie Pl. Bankowego. To ostatnie skrzyżowanie co jakiś czas się blokuje. Rano korkowała się też ul. Chałubińskiego. Policjanci spodziewają się, że w godzinach szczytu popołudniowego sytuacje będzie podobna. - Nie odnotowaliśmy wydarzeń mających wpływ na funkcjonowanie komunikacji miejskiej - mówi z kolei rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie (zabierz głos/oceń prezydent) Igor Krajnow. Dodaje, że nie odnotowano też tłoku w autobusach i na przystankach wzdłuż głównego objazdu dla komunikacji miejskiej - ulic Grzybowskiej i Królewskiej.

Za największy problem ZTM uważa sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Grzybowskiej i Jana Pawła II. Tam kierowcy, którzy nie zdążyli przejechać przez skrzyżowanie wzdłuż Jana Pawła II, blokują przejazd pojazdom poruszającym się wzdłuż osi wschód-zachód. - Boimy się, że we wtorek będzie gorzej - ocenia Krajnow.

Czytaj też: Reorganizacja ruchu w związku z budową II linii metra

Od soboty ul. Świętokrzyska i Prosta od ronda Daszyńskiego do ul. Jasnej są zamknięte na dwa i pół roku. Wiele linii autobusowych zmieniło swoje trasy, część z nich zlikwidowano. Uniemożliwiony został wjazd na część ulic. Głównym objazdem dla komunikacji miejskiej na lewym brzegu Wisły jest ul. Grzybowska. Na ciągu ulic Grzybowska - Królewska obowiązuje organizacja ruchu uprzywilejowująca komunikację zbiorową, tzn. uniemożliwiająca pojazdom indywidualnym (w wyjątkiem jednośladów i taxi) przejazd na wprost ulicą Grzybowską przez skrzyżowania z ulicami Przyokopową, Towarową, Wronią, Żelazną i al. Jana Pawła II. Kierowcy samochodów osobowych muszą skręcić na najbliższym skrzyżowaniu.

Jak podaje stołeczny ratusz, jeszcze w wakacje rozpocznie się budowa stacji Nowy Świat i Dworzec Wileński, co spowoduje kolejne utrudnienia. To wiąże się z zamknięciem kolejnego odcinka ul. Świętokrzyskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Mazowiecką i pomiędzy ul. Czackiego a ul. Nowy Świat) oraz skrzyżowania ul. Targowej (pomiędzy ul. Białostocką a ul. 11 Listopada) i al. Solidarności wraz z mostem Śląsko-Dąbrowskim (odcinek ul. Szwedzka - pl. Bankowy dostępny będzie tylko dla komunikacji miejskiej).

Czytaj też: Stolica korków do 2014 r. z powodu II linii metra 

Centralny odcinek drugiej linii metra ma mieć siedem stacji i połączyć lewo i prawobrzeżną Warszawę. Koszt inwestycji to 4,17 mld zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • głuchy telefon, 2011-06-13 17:50:28

    Czy brak informacji też jest informacją?