PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia w związku z przebudową obwodnicy w Białymstoku

  • PAP    4 października 2013 - 15:42
Utrudnienia w związku z przebudową obwodnicy w Białymstoku

Od soboty do końca listopada będą utrudnienia na odcinku ulicy Przędzalnianej, krzyżującej się z przebudowywaną ulicą Kleeberga na trasie obwodnicy Białegostoku- poinformował Zarząd Dróg i Inwestycji Miejskich w Białymstoku.




Ze względu na roboty drogowe, w tym także roboty kanalizacyjne i związane z przebudową sieci gazowej, od godziny 7.00 rano w sobotę zamknięty zostanie odcinek ulicy Przędzalnianej od skrzyżowania z ulicą Kleeberga. To jedno z newralgicznych komunikacyjnie miejsc. Kierowcy muszą jechać objazdem od strony Szosy Ełckiej. Obowiązywać też będzie ograniczenie prędkości do 30 km/godz.

Utrudnienia są związane z prowadzoną od kilku miesięcy przebudową ulicy Kleeberga, jedną z większych inwestycji drogowych prowadzonych obecnie przez miasto Białystok. Ma ona kosztować 107 mln zł. Budowa tego odcinka zakończy wszystkie prace modernizacyjne na obwodnicy Białegostoku. W ostatnich dniach rozpoczęła się budowa estakady na skrzyżowaniu ulic Przędzalnianej i Kołłątaja. W ciągu dwóch tygodni zacznie się budowa estakady na skrzyżowaniu ulicy Narodowych Sił Zbrojnych i Szosy Ełckiej.

Ulica Kleeberga jest częścią drogi krajowej nr 8 i obwodnicy, która łączy zachodnią część miasta z jego północno-wschodnimi osiedlami. Pozwala też dotrzeć na Dziesięciny czy Białostoczek bez konieczności przejeżdżania przez centrum. W ramach modernizacji "obwodówki" przebudowana została już ul. gen. S. Maczka, obecnie kończy się modernizacja ul. gen. W. Andersa. Po oddaniu do użytku ul. Gen. F. Kleeberga (o długości ponad 1,5 km) cały ruch tranzytowy wjeżdżający do Białegostoku od strony Warszawy kierować się będzie w stronę przejścia granicznego w Bobrownikach.

W ramach modernizacji ul. Kleeberga powstanie nowa jezdnia, zaś istniejąca obecnie zostanie gruntownie zmodernizowana. Obok jezdni znajdzie się ścieżka rowerowa. Powstaną też dwie estakady - nad skrzyżowaniem ul. Narodowych Sił Zbrojnych i Szosy Ełckiej oraz ul. Przędzalnianej i ul. Kołłątaja. Zakończenie prac planowane jest na koniec października 2014 roku.

Inwestycja jest współfinansowana z programu Rozwój Polski Wschodniej. Z UE pochodzą 64 mln zł. Łączny koszt przebudowy obwodnicy nazywanej Trasą Generalską sięga 466 mln zł. Obwodnica Białegostoku ma 12 km.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.