PARTNER PORTALU
  • BGK

Uwaga kierowcy. Mysłowicka arteria w remoncie

  • m-ce24.pl    13 lipca 2011 - 10:25

Rozpoczął się remont ulicy Katowickiej w ciągu DK 79. Przebudowa obejmie 726-metrowy odcinek drogi od skrzyżowania z ul. Bończyka do skrzyżowania z ulicą Bytomską. W pierwszym etapie na kierowców czekają utrudnienia w postaci zwężenia jezdni i ograniczenia prędkości.
Tymczasowe oznakowanie pojawiło się na drodze już w poniedziałek. Dziś robotnicy zaczęli od usuwania starej nawierzchni. Prace prowadzone są na odcinku od skrzyżowania z ul. Bończyka w kierunku centrum Mysłowic na długości ok. 150 m. Z powodu remontu na tym odcinku ruch drogowy odbywa się wahadłowo jednym pasem ruchu, przy pomocy sygnalizacji świetlnej.

Do końca bieżącego roku firma Skanska wykona kompleksowo pierwszy etap przebudowy ul. Katowickiej od Bończyka do ronda wraz z jego budową, natomiast w roku 2012 odcinek od ronda do ul. Bytomskiej. Ponadto także w tym roku planowane jest wykonanie kanalizacji deszczowej na odcinku od ronda do ul. Bytomskiej. Tu ograniczenia w ruchu mają być minimalne z wagi na fakt, że kanalizacja położona jest na tym odcinku pod chodnikiem.

- Zakres robót obejmuje prace rozbiórkowe, ziemne i bitumiczne. Następnie wybudujemy infrastrukturę towarzyszącą taką jak chodniki, zjazdy, zatoki autobusowe, przebudujemy kanalizację, sieć wodociągową oraz gazową – mówi Jarosław Szmitka, Menedżer Projektu, Skanska.

Jak informuje wykonawca prac, czas remontu całego odcinka uzależniony jest od warunków atmosferycznych i może potrwać nawet rok. Remont ul. Katowickiej ma kosztować ok 5 mln zł, a całkowite zakończenie robót zaplanowano na 12 sierpnia 2012 roku.

Warto przypomnieć, że W budżecie miasta na ten cel zabezpieczono 14,5 mln zł. Miasto pozyskało także na część inwestycji 3,5 mln zł dotacji przy zastrzeżeniu, że budowa ronda przy stacji paliw Shell nie może być tańsza niż 4 mln zł. Tymczasem cały remont wraz z budową ronda jest o 9 mln tańszy niż planowano. Miejscy urzędnicy zapewniają, że nawet jeśli miasto nie dostanie unijnego dofinansowania, rondo i tak powstanie a miasto zaoszczędzi kilka milionów złotych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.