PARTNER PORTALU
  • BGK

Uwaga, kolejne remonty na A4 między Katowicami a Krakowem

  • aw/PAP    8 czerwca 2016 - 12:01

• W piątek (10 czerwca) wieczorem zmieni się organizacja ruchu na odcinku autostrady Kraków-Katowice między placem poboru opłat w Balicach a węzłem Rudno.
• Po zakończeniu wymiany nawierzchni jezdni w kierunku Katowic, od soboty ruszą prace na jezdni w kierunku Krakowa.
Jak podała w środę (8 czerwca) zarządzająca drogą spółka, prowadzony od 4 maja remont czterokilometrowego odcinka w kierunku Katowic dobiega końca. W związku z pracami przygotowawczymi do remontu sąsiedniej jezdni w kierunku Krakowa, w piątek o 20. zmieni się sposób prowadzenia ruchu na tym odcinku - przez jedną dobę na obu jezdniach autostrady czynny będzie tylko jeden pas ruchu, natomiast później zachowane zostaną po dwa pasy w każdym kierunku.

Rozpoczynające się w piątkowy wieczór prace są związane z przełożeniem stalowych barier bezpieczeństwa oraz oznakowaniem nowej organizacji ruchu. Potrwają one do godzin wieczornych 11 czerwca. Oprócz ograniczenia ruchu do jednego pasa, w tym czasie będzie też obowiązywać ograniczenie prędkości do 80 km na godzinę. Dwa pasy ruchu w każdym kierunku mają być z powrotem czynne od godzin wieczornych 11 czerwca.

Podczas remontu na jezdni do Katowic czynne będą dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i jeden pas w kierunku Krakowa. Natomiast na jezdni w kierunku Krakowa jeden pas ruchu będzie zamknięty, drugi będzie przejezdny. Sporadycznie, ze względów technologicznych, wymagane będzie krótkotrwałe zamykanie pojedynczych pasów ruchu.

Remont tego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków zakończy się 22 lipca. Na czas Światowych Dni Młodzieży prace zostaną przerwane. Później, 2 sierpnia, rozpocznie się wymiana nawierzchni na odcinku jezdni do Katowic pomiędzy węzłami Jeleń i Balin, a następnie w rejonie węzła Brzęczkowice w Mysłowicach, także na jezdni w kierunku Katowic.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.