PARTNER PORTALU
  • BGK

Uwaga na roboty na A2 w Łódzkiem

  • PAP    19 lipca 2012 - 19:54

W czwartek w nocy zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na odcinku A autostrady A2 Stryków - okolice Dzierzgowa. W tym miejscu ruch w obu kierunkach odbywać się będzie jezdnią południową. Ma to związek z kontynuacją prac na A2.
Jak poinformował w czwartek w komunikacie rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski, ok. godz. 18 rozpoczęło się ustawianie niezbędnego oznakowania na A2, aby przenieść ruch w obu kierunkach na jezdnię południową. Operacja powinna zakończyć się ok. godz. 22.

Według Zalewskiego ze względów bezpieczeństwa trzeba będzie wstrzymać ruch całkowicie na ok. 15-30 minut, aby kierowcy bezpiecznie opuścili zamykaną jezdnię północną.

"Po zamknięciu wykonawca będzie na niej układał ostatnią warstwę nawierzchni, tzw. warstwę ścieralną, wykona docelowe oznakowanie poziome i szereg innych prac" - dodał. Według harmonogramu ma to potrwać do końca sierpnia. Wtedy ruch zostanie przeniesiony na gotową jezdnię północną.

Przez cały czas prowadzenia robót zostaną utrzymane wszystkie relacje na węźle "Łowicz" (A2 z drogą wojewódzką nr 704), a także prędkość 70 km/h (tylko w okolicach przewiązek będą obowiązywały ograniczenia do 50 km/h).

Całość prac ma się zakończyć do 15 października tego roku.

Budowę autostrady A2 Stryków - Konotopa podzielono na pięć odcinków, a każdy budował inny wykonawca. Wykonawcą położonego najbliżej Łodzi odcinka A o długości 29,2 km jest firma Eurovia. Kierowcy mogą jeździć tym odcinkiem dzięki tzw. ustawie o przejezdności, nie ma nim jeszcze ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.