PARTNER PORTALU
  • BGK

Uwaga na utrudnienia w ruchu w Warszawie

  • PAP    31 lipca 2012 - 19:29
Uwaga na utrudnienia w ruchu w Warszawie

W okolicy miejsc obchodów 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego we wtorek, środę i niedzielę należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu, m.in. zakazem przejazdu lub parkowania.
We wtorek przy pl. Krasińskich i Katedrze Polowej WP obowiązuje zakaz parkowania: po obu stronach ul. Długiej (na odcinku od ul. Miodowej do ul. Kilińskiego) do godz. 24, po obu stronach ul. Bonifraterskiej (na odcinku od ul. Długiej do ul. Świętojerskiej) do godz. 24; na ul. Bonifraterskiej (wzdłuż siedziby Sądu Najwyższego do wejścia do budynku) do godz. 24.

Zakazu ruchu wprowadzono na ul. Długiej (od ul. Miodowej do ul. Kilińskiego) do godz. 24; na ul. Miodowej i ul. Bonifraterskiej (na odcinku od ul. Kapucyńskiej do ul. Świętojerskiej) w godz. 17-24.

W środę w okolicy pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego obowiązuje zakaz zatrzymywania: na ul. Królewskiej (od ul. Marszałkowskiej do pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego) po stronie Ogrodu Saskiego, z możliwością zatrzymania się autobusów MZA przewożących sztandary, kombatantów oraz Wojsko Polskie, od północy do godz. 14; na ul. Wierzbowej (od ul. Fredry do ul. Moliera) od północy do godz. 14.

Parking przed Narodową Galerią Sztuki "Zachęta" będzie przeznaczony dla gości uroczystości od północy do godz. 14. Parking przy ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza zostanie przeznaczony dla pojazdów osób VIP od północy do godz. 14.

W związku z uroczystościami przy pomniku gen. Stefana Roweckiego "Grota" nie będzie można parkować na ul. Chopina (na wysokości pomnika) od północy do godz. 14.30.

<!-- pagebreak //-->

W związku z uroczystościami przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej nie będzie można parkować na ul. Matejki (na odcinku od Al. Ujazdowskich do ul. Wiejskiej) od północy do godz. 17 a także na ul. Wiejskiej (na odcinku od ul. Frascati do ul. Pięknej wraz z parkingiem) od północy do godz. 17.

Zakaz ruchu będzie obowiązywał na ul. Matejki (od wjazdu do gmachu Ambasady Kanady do ul. Wiejskiej) w godz. 8-17; na ul. Wiejskiej (na odcinku od ul. Frascati do ul. Pięknej) z możliwością wjazdu i zatrzymywania się autobusów MZA przewożących poczty sztandarowe i kombatantów oraz samochody dowożące gości VIP, w godzinach 13- 17.

W związku z uroczystościami przy pomniku Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach przy ul. Powązkowskiej 43/45 będzie obowiązywał zakaz ruchu indywidualnego na parkingu przy cmentarzu w godz. 13-21.30. Dopuszczone będą pojazdy ZTM, organizatorów, gości VIP.

Nie będzie można parkować na parkingu przy cmentarzu oraz na parkingu i w zatoce postojowej przy bramie głównej cmentarza od strony ul. Powązkowskiej od północy do godz. 19. Zatrzymywać będą się mogły samochody gości VIP.

Z ruchu będzie wyłączona ul. Ostrowiecka w godz. 13-19. Ulicą będzie kursować komunikacja miejska. Z kolei ścieżka rowerowa przylegająca do ogrodzenia cmentarza (od strony trasy AK) będzie wyłączona od północy do godz. 18.

W niedzielę w związku z uroczystościami przy pomniku poświęconym 50 tys. mieszkańcom Woli zamordowanym przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego, u zbiegu ul. Leszno i al. Solidarności, wyłączona z ruchu będzie ul. Leszno (na odcinku od al. Solidarności do skweru Kardynała S. Wyszyńskiego) w godz. 16.30-19.30. Nie będzie można parkować na chodniku i w zatoce przy ul. Leszno (na odcinku do skweru Kardynała S. Wyszyńskiego) od północy do godz. 19.30. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.