PARTNER PORTALU
  • BGK

Uwaga, objazdy na przy węźle na A4

  • PAP    8 lipca 2014 - 20:27

Od czwartku, w związku z remontem nawierzchni autostrady A4, częściowo zamknięty będzie węzeł autostradowy Prądy w woj. opolskim - poinformował opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Kierowców czekają objazdy.
Rzecznik opolskiego oddziału GDDKiA Michał Wandrasz poinformował we wtorek, że - w związku z prowadzonym od pierwszych dni czerwca remontem nawierzchni na opolskim odcinku A4 - od czwartkowego popołudnia do kolejnego czwartku, czyli 17 lipca, zostanie częściowo zamknięty dla ruchu odcinek trasy A4 prowadzący w kierunku Wrocławia. Będzie to odcinek między 221. a 227. kilometrem autostrady, znajdujący się właśnie na wysokości węzła Prądy.

Nieczynny w związku z tym będzie wyjazd z trasy A4 dla jadących od strony Katowic na drogę krajową numer 46 do Opola i Nysy. Objazd do Nysy wytyczony został drogą krajową 45 od węzła Dąbrówka przez Opole, potem drogą wojewódzką numer 414 przez miejscowość Wrzoski i dalej drogą krajową numer 46.

Wyłączony z ruchu będzie również wjazd na A4 na węźle Prądy od strony drogi krajowej 46 - z Nysy i Opola - w kierunku Wrocławia. Objazd do Wrocławia poprowadzony zostanie w tym przypadku drogą krajową numer 94 od miejscowości Wrzoski.

"Na dojazdach do węzła Prądy oraz Dąbrówka ustawione zostały żółte tablice informujące kierowców o objazdach" - dodał Wandrasz.

Rzecznik opolskiego oddziału GDDKiA zaznaczył, że objazdy dotyczyć będą tylko tych, którzy chcieliby korzystać z wjazdów lub zjazdów na węźle Prądy. Dla tych, którzy jechać będą bezpośrednio np. z Wrocławia do Katowic czy odwrotnie, utrudnienia polegać będą jedynie na tym, iż na remontowanym odcinku trasy na wysokości węzła Prądy ruch odbywać się będzie dwukierunkowo na jednej jezdni.

Remont 33 kilometrów nawierzchni autostrady A4 między węzłami Prądy i Dąbrówka zaczął się na początku czerwca. Ma on poprawić bezpieczeństwo jazdy. Wandrasz jeszcze przed jego rozpoczęciem tłumaczył, że choć w minionych kilkunastu latach GDDKiA na bieżąco naprawiała pęknięcia i ubytki w nawierzchni trasy A4, to teraz trzeba ją całkowicie "odświeżyć". Dlatego właśnie opolski oddział Dyrekcji w latach 2013-2017 zaplanował wymianę nawierzchni na całej długości opolskiego odcinka autostrady.

W 2013 roku wyremontowano 7,5-kilometrowy odcinek jezdni w kierunku Katowic pomiędzy węzłami Prądy i Dąbrówka, a także same węzły. Rozpoczęte w czerwcu prace to kontynuacja działań ubiegłorocznych. Do połowy sierpnia nawierzchnia autostrady A4 zostanie wymieniona na blisko 13 kilometrach trasy w kierunku Katowic oraz ponad 20 kilometrach w kierunku Wrocławia. Koszt prac to 23 mln zł.

"Do czwartku wyremontowanych będzie już 16 kilometrów autostrady. Wymieniona na nich została tzw. warstwa ścieralna. Tam, gdzie trzeba było, wymieniane były też np. elementy, którymi odprowadzana jest z autostrady woda" - dopowiedział rzecznik opolskiej GDDKiA.

Autostradą A4 w granicach woj. opolskiego przejeżdża w ciągu doby 35 tys. pojazdów, w tym około 10 tys. ciężarówek.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • www, 2014-07-09 14:30:47

    Rozumiem że "Dąbrówką" wjadę na A4 w kierunku Wrocław?