PARTNER PORTALU
  • BGK

Uzbrajają tereny z partycypacją mieszkańców

  • AW    17 stycznia 2012 - 16:07
Uzbrajają tereny z partycypacją mieszkańców

Do 15 marca 2012 roku torunianie mogą składać wnioski o sfinansowanie przez Urząd Miasta uzupełnienia infrastruktury z zakresu dróg, chodników, parkingów, oświetlenia oraz instalacji wodno-kanalizacyjnych.
Prace będą realizowane w ramach zadania "Uzbrojenie terenów realizowane z partycypacją mieszkańców".

Jak informuje toruński magistrat, zainteresowani mogą zwracać się do prezydenta miasta (oceń jego działania) z wnioskami o realizację przedsięwzięcia. Po zrealizowaniu zadania, wybudowana infrastruktura przechodzi nieodpłatnie na majątek Gminy Miasta Toruń.

Na realizację zadania "Uzbrojenie terenów realizowane z partycypacją mieszkańców" w budżecie Torunia na 2012 rok przewidziano 100 tys. zł.

W ubiegłym roku w ramach tego zadania wykonano na przykład parking na 11 miejsc przy przedszkolu "Calineczka" przy ul. Osikowej. Dotacja na ten cel wyniosła 45 tys. zł. Rok wcześniej przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Targowej wybudowano zatokę parkingową, dzięki czemu poprawiło się bezpieczeństwo dowożonych do placówki dzieci. Miasto wspomogło inicjatywę kwotą 21,6 tys. zł. Także w roku 2010 na ul. Zakole, od numeru 5 do 25, wybudowano ciąg pieszojezdny. dotacja wyniosła 84 tys. zł.

Szczegółowe informacje na temat składania wniosków znajdują się na stronach internetowych w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Torunia w zakładce "Jak załatwić sprawę", kategoria: "Aktywność obywatelska-dotacje-stowarzyszenia", pod nazwą: Realizacja infrastruktury komunalnej na terenie miasta Torunia w ramach pozycji budżetu: "Uzbrojenie terenów realizowane z partycypacją mieszkańców".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.