PARTNER PORTALU
  • BGK

Uzbroją tereny pod przyszłe inwestycje w Łańcucie

  • PAP    26 września 2012 - 16:29
Uzbroją tereny pod przyszłe inwestycje w Łańcucie

Ponad 3,5 mln zł kosztować będzie uzbrojenie terenów pod przyszłe inwestycje w Łańcucie (Podkarpackie). Inwestycja ma się zakończyć w połowie przyszłego roku - poinformował w środę zastępca burmistrza Łańcuta Henryk Pazdan.
Dodał, że podpisana została już umowa z wykonawcą - Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów w Leżajsku. "Firma musi wykonać m.in. drogę dojazdową, kanalizację sanitarną oraz zbiornik retencyjny na wodę opadową" - powiedział Pazdan.

Czytaj też: Grunty na medal zaczarują inwestorów

Teren pod przyszłe inwestycje ma powierzchnię ponad 8 hektarów. Znajduje się w przemysłowej dzielnicy Łańcuta - Podzwierzyniec. Inwestorów powinna przyciągnąć lokalizacja, bowiem w pobliżu znajduje się bocznica kolejowa, a do lotniska w Jasionce jest zaledwie ok. 30 km. Niedaleko powstanie również węzeł budowanej autostrady A4.

Jak zaznaczył Pazdan, pierwsi inwestorzy już pytają o możliwość zainwestowania na tych terenach. "Sądzę, że nie tylko lokalizacja może być naszym atutem. Staramy się również, aby te tereny zostały włączone do mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wówczas inwestorzy będą mogli liczyć na dodatkowe ulgi i zwolnienia podatkowe" - podkreślił.

Uzbrojenie terenów będzie kosztowało ponad 3,5 mln zł; z tej kwoty 3 mln zł stanowi unijne dofinansowanie z programu Rozwój Polski Wschodniej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.