PARTNER PORTALU
 • BGK

Via Carpatia będzie droższa. Rosną płace i ceny materiałów

 • MIW    7 października 2017 - 06:00
Via Carpatia będzie droższa. Rosną płace i ceny materiałów
Trwa boom w inwestycjach drogowych. (fot. mat. GDDKiA)

Takiego boomu budowlanego na drogach Podlasia jeszcze nie było. I dlatego dobrze, że…. jeszcze nie rozpoczęła się budowa drogi Via Carpatia – taką diagnozę stawia Leszek Marek Gołąbiecki, prezes spółki Unibep.
Jak wylicza prezes Unibepu, tylko samo miasto Białystok przeznaczyło na inwestycje drogowe ponad 500 mln złotych, zaś samorząd województwa podlaskiego ponad miliard złotych.

- Jeżeli dołożymy do tego przebiegającą niedaleko drogę S61, to jest ponad 4 mld złotych. To, że Via Carpatia będzie budowana w późniejszej perspektywie, stanowi szansę na kontynuację tego boomu, który jest obecnie – mówi Gołąbiecki. 

Pytanie jednak, na ile założony przez drogowców budżet tej inwestycji jest realny. Prezes Unibepu wskazuje bowiem na rosnące obecnie ceny materiałów budowlanych. W górę idą też płace, a że specjalistów brakuje, więc raczej nie ma co liczyć na odwrócenie tego trendu. To nie pozostanie bez wpływu na koszty inwestycji.

- Na pewno trzeba będzie zweryfikować budżety i dostosować je do obecnej sytuacji rynkowej – przewiduje Gołąbiecki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • brain, 2017-11-16 12:22:18

  Do dajan55: Spadaj kodziarzu. Idz potupac na ulice.
 • dajan55, 2017-10-07 19:29:51

  Do masakra: Nic nie stoi na przeszkodzie abyś nie kwękał tylko brał się za robotę !. Bo rozumując po twojemu to wypadało by nic nie robic lub żądac zwrotu w stronę PRL - u . Ale nie martw się - to już się dzieje na twoich oczach !.
 • masakra, 2017-10-07 07:17:18

  Na tym właśnie polega dziki kapitalizm. Jak zaczyna się inwestycje, to wszystkie sempy, które mają pieniądze wykupując tereny, kamieniołomy, żwirowni itp. i matycbmiast wszystko drożeje. Cała inwestycja razy 4. W PRLu było wszystko państwowe to budowano dużo taniej. Teraz zarabia na t banda cwaniakó...w z dostępem do informacji i pieniędzy. Znowu firmy niemieckie będą podpisywać umowy z polskimi i zyski pójdą do Niemiec.  rozwiń