Via Carpatia będzie droższa. Rosną płace i ceny materiałów

Takiego boomu budowlanego na drogach Podlasia jeszcze nie było. I dlatego dobrze, że…. jeszcze nie rozpoczęła się budowa drogi Via Carpatia – taką diagnozę stawia Leszek Marek Gołąbiecki, prezes spółki Unibep.
Via Carpatia będzie droższa. Rosną płace i ceny materiałów
Trwa boom w inwestycjach drogowych. (fot. mat. GDDKiA)

Jak wylicza prezes Unibepu, tylko samo miasto Białystok przeznaczyło na inwestycje drogowe ponad 500 mln złotych, zaś samorząd województwa podlaskiego ponad miliard złotych.

- Jeżeli dołożymy do tego przebiegającą niedaleko drogę S61, to jest ponad 4 mld złotych. To, że Via Carpatia będzie budowana w późniejszej perspektywie, stanowi szansę na kontynuację tego boomu, który jest obecnie – mówi Gołąbiecki. 

Pytanie jednak, na ile założony przez drogowców budżet tej inwestycji jest realny. Prezes Unibepu wskazuje bowiem na rosnące obecnie ceny materiałów budowlanych. W górę idą też płace, a że specjalistów brakuje, więc raczej nie ma co liczyć na odwrócenie tego trendu. To nie pozostanie bez wpływu na koszty inwestycji.

- Na pewno trzeba będzie zweryfikować budżety i dostosować je do obecnej sytuacji rynkowej – przewiduje Gołąbiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do masakra: Nic nie stoi na przeszkodzie abyś nie kwękał tylko brał się za robotę !. Bo rozumując po twojemu to wypadało by nic nie robic lub żądac zwrotu w stronę PRL - u . Ale nie martw się - to już się dzieje na twoich oczach !.

dajan55, 2017-10-07 19:29:51 odpowiedz

Na tym właśnie polega dziki kapitalizm. Jak zaczyna się inwestycje, to wszystkie sempy, które mają pieniądze wykupując tereny, kamieniołomy, żwirowni itp. i matycbmiast wszystko drożeje. Cała inwestycja razy 4. W PRLu było wszystko państwowe to budowano dużo taniej. Teraz zarabia na t banda cwaniakó...w z dostępem do informacji i pieniędzy. Znowu firmy niemieckie będą podpisywać umowy z polskimi i zyski pójdą do Niemiec. rozwiń

masakra, 2017-10-07 07:17:18 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE