PARTNER PORTALU
  • BGK

Via Carpatia: Ponad 20 podmiotów chce wybudować podkarpacki odcinek S19

  • AW/PAP    30 października 2015 - 16:57
Via Carpatia: Ponad 20 podmiotów chce wybudować podkarpacki odcinek S19
W interesie Podkarpacia jest szybkie dokończenie S19 (fot.gddkia.gov.pl)

22 podmioty złożyły wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na zaprojektowanie i zbudowanie drogi ekspresowej S19 od węzła "Lasy Janowskie" do węzła "Nisko Południe".
29 października minął termin, w jakim zainteresowane udziałem w dwuetapowym przetargu firmy i konsorcja mogły składać swoje wnioski. Do następnego etapu przetargu zaproszeni zostaną wykonawcy, którzy spełnią określone warunki. GDDKiA będzie sprawdzała wnioski pod kątem m.in. zdolności ekonomicznej i finansowej podmiotu czy doświadczenia w tego typu inwestycjach. W drugim etapie oferty cenowe będą wybierane na podstawie trzech kryteriów: ceny, terminu realizacji i okresu gwarancji.

Rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus podkreśliła, że przetarg został podzielony na trzy odcinki. Zadanie "A" Lasy Janowskie-Zdziary (o długości ok. 9,3 km); zadanie "B"Zdziary-Rudnik nad Sanem (ok. 9 km); zadanie "C" Rudnik nad Sanem-Nisko Południe (6 km).

"Zainteresowane inwestycją firmy mogły składać wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na całość lub dowolnie wybraną ilość odcinków realizacyjnych" - dodała.

Na początku tego tygodnia rzeszowski oddział GDDKiA ogłosił, że budową innego odcinka S19 od Niska do Sokołowa Małopolskiego zainteresowanych jest 20 podmiotów.

S19  główną trasą komunikacyjną Polski Wschodniej

Droga ekspresowa S19 ma stać się główną trasą komunikacyjną na kierunku północ - południe we wschodniej części kraju. Ma przebiegać od przejścia z Białorusią w Kuźnicy do granicy ze Słowacją w Barwinku.

Odcinek Rzeszów-Lublin o długości ok. 157,5 km jest wpisany do rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

Do tej pory na Podkarpaciu do ruchu oddano dwa odcinki S19: Stobierna - Rzeszów Wschód (7,5 km) oraz Rzeszów Zachód - Świlcza (4,4 km). Kolejne dwa odcinki są w budowie.

Budowy trasy oczekują samorządowcy.

-Chcielibyśmy, by odcinek do Lublina był jak najszybciej skończony oraz żeby można było uruchomić tę inwestycję na południu naszego województwa. Oznaczałoby to, że możemy wyjechać spokojnie poza Rzeszów, dojechać w Bieszczady i dalej na Słowację- mówił w rozmowie z Portalemsamorzadowym.pl marszałek podkarpacki Władysław Ortyl.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.